Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Öğrenci Kredi Kampanyası Olan Üniversiteler

Üniversite öğrencilerine eğitim – öğretim finansal ihtiyaçlarını karşılamada, devlet ve özel bankalar destek olmaktadır. Devlet desteğini burslar ile sağlarken, bankalar ise kredi vererek destek olmaktadır. Öğrenciye kredi veren bankalar sayesinde acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilir veya kaliteli bir eğitim alabilirsiniz.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Ziraat Bankası 

Ziraat Bankası’nın, ”Ders çalışmak sizden, ihtiyaçlarınızı karşılamak bizden!” sloganı ile öğrencilere vermiş olduğu öğrenci kredisi için, ön koşul ders notlarınızın iyi olmasıdır. Ziraat Bankası Eğitim Kredisi 36 ay vade imkanı sunmaktadır. Eğitim kredisine başvuran öğrencinin maddi veya şahsi teminat göstermesi zorunludur. Alınan eğitim kredisi öğrencinin velisine veya düzenli bir geliri olan öğrenciin kendisine verilebilmektedir. Başvuru ise Ziraat Bankası Şubelerinden yapılmaktadır.

Denizbank 

Denizbank eğitim kredisi ile özel okul, kurs veya üniversite masraflarınızı düşük faizden yararlanarak karşılayabilirsiniz. Denizbank eğitim kredisi için gerekli evraklar; nüfus cüzdanı, gelir belgesi, kredi kullanacak kişinin yerleşim belgesi ve öğrenci kabul belgesidir. Başvuru ise Denizbank Şubelerinden yapılmaktadır.

OdeaBank 

OdeaBank eğitim kredisi, 60 aya kadar vade imkanı sunmaktadır. Eğitim kredisinin faiz oranı ise %1,55’dir. Kayıt olacağınız okulun hesap bilgilerinin yer aldığı proforma fatura veya okuldan alacağınız bir belge ile OdeaBank Şubelerine eğitim kredisi için başvurabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi Eğitim Kredisi ile yurtiçi veya yurtdışı eğitim masraflarınızı, 50.000 TL’ye kadar 48 ay vade ile karşılayabilirsiniz.

VakıfBank

VakıfBank, maximum 40.000 TL ve 12 ay vadeli eğitim kredisi vermektedir. Lise, üniversite, yüksek linans veya doktora öğrencilerine verilen kredinin faiz oranı ise %1,21’den başlamaktadır.

Garanti Bankası

Garanti Bankası Eğitim Kredisi, faiz oranları %1,43 ile %1,68 arasında, kullanılan kredi miktarına göre değişmekte ve 48 ay vade imkanı sunmaktadır.

Kategori: Banka Kredileri
Yazar: Tarih: 31 Ekim 2017 - 4:38:50

Benzer Konular

Yukarı Çık