Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Ödenmeyen Kredi İçin Banka İle Anlaşma Yoluna Gidilebilir mi?

Günümüzde bankalardan kredi çeken müşterilerin sayısı git gide artmaktadır. Müşterilerine konut kredisi, ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi gibi bir çok kredi imkanı sağlayan bankalar aynı zamanda müşterilerine vade imkanları sağlarken belirli faiz oranları uygular ve ödeme planları oluşturmaktadır. Ödeme prosedürleri çerçevesinde işlem yapan bankalar kredi borcumu ödeyemiyorum dediğinizde de borcu tahsil edebilmek için farklı yollara başvurmaktadır. Bu nedenle de kredi borcunu zamanında, aksatmadan ödemek banka ile sorun yaşamamanız için son derece büyük önem taşımaktadır.

kredi-borcu-odenmezse-ne-olur.jpg

Kredi Borcu Ödenmediğinde Ne Olur?

Kredi taksitlerinizi bankanın belirlediği ödeme planına göre ödemediğiniz takdirde banka doksan gün yani üç ay bekleme süresini doldurur. Bu süre zarfında ödeme yapmamış olur iseniz banka anlaşmalı olduğu hukuk bürosuna gerekli bilgilendirmeyi yapar ve borç dosyanızı devreder. Bu süreç sonrasında ise hukuk görevlileri sizi arayarak borcun taksitini değil tamamını ödemenizi talep eder. Bu süreç yapılandırılmış kredi borcu ödenmezse de aynı şekilde ilerlemektedir.

Ödenmeyen Kredi Borcu İçin Banka İle Anlaşma Yapılabilir mi?

Kredi borcunu ödemeyenler için hukuksal süreç başladıktan sonra banka ile anlaşma yolu oldukça zordur ancak yine de mümkündür. Hukuk görevlileri sizi aradığınızda borcunuzun tamamını ödeyemeyeceğinizi dile getirdiğiniz takdirde hukuk görevlileri bu durumu bankaya beyan eder ise hukuk görevlileri inisiyatifleri doğrultusunda banka ile arayı bulabilmektedir. Hatta öyle ki; olumlu bir anlaşma sonucunda hukuk bürosu faiz indirimi uygulatma gücüne dahi sahiptir. Böylece banka ile hukuk bürosu kanalı ile anlaşma sağlayabilirseniz bankanın talep ettiği taksit sayısına göre borcunuzun tamamını ödemekten kurtulabilirsiniz.

odenmeyen-kredi-borcu.jpg

Ödenmeyen Kredi Borcu İçin Haciz Uygulaması Yapılır mı?

Kredi borcunu ödemekte zorlanan bir çok banka müşterisinin aklındaki en büyük sorulardan birisi de kredi borcu ödenmezse eve haciz gelir mi sorusudur. Bu durum hukuki süreçte olasılığı yüksek bir durum olmaktadır. Yani hukuki süreç içinde ilgili hukuk bürosu ile anlaşma yoluna gidemez iseniz hukuk bürosu bir sonraki aşamada haciz işlemlerini başlatma hakkına sahiptir. Sonrasında ise bu haciz işlemi ile evinizdeki eşyalar haciz memurları tarafından alınabilir.

Kategori: Banka Kredileri
Yazar: Tarih: 19 Ekim 2017 - 4:57:48

Benzer Konular

Yukarı Çık