Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Not Sorgulamak İçin Nereye SMS Göndermeli?

Kredi puanı günümüzde kredi almak isteyen kişilerin en çok önemsediği detaydır. Çünkü hiçi banka kredi puanı düşük olan kişilere kredi vermek istemezler. Bunun en büyük sebebi arasında kredi notunun düşük olmasının kişinin geçmiş borçlarını da ödememiş olması anlamına geldiği için bankalar da bu konuda riske girmek istemezler. Bankalardan kredi almak isteyen kişiler bu konuda çok basit bir işlem yaparak kredi puanlarını yükseltmeye çalışmaktadır. Bunu da düzenli olarak ödeme yapan ve sigortalı bir işte çalışmaya devam eden kişilerin tercih edebileceği bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Sigortalı olarak çalışan kişiler bankalardan rahat bir şekilde kredi başvurusu yapabilmektedir. Bu kişilerin en çok dikkat ettiği noktalar arasında da kredi puanlarını yüksek tutmak yatmaktadır.

Kredi Notu Sorgulama Sms Kodları

Kredi Notu Sorgulama Sms Kodları

Kredi puanını sağlayan, 18 yaşını geçi ve bunun dışındaki şartlara haiz olan kişiler artık bankalardan kredi almaya hak kazanmaktadırlar. Bunun için de çeşitli başvuru kanalları mevcuttur. Elbette ki ilk yol doğrudan doğruya şubeler aracılığıyla başvuru yapmaktır. Şubeler aracılığıyla başvuru yapa kişiler kısa bir süre zarfı içerisinde başvuru yapabilir ve banka personeli tarafından yönlendirilirler. Bir diğer yöntem ise internet yoluyla başvuru yapmaktır. İnternet sitesi üzerinde bulunan başvuru formu aracılığıyla başvuru yapabilir ve bankaların size geri dönmesini bekleyebilirsiniz. Bankaların başvuru yapma yollarından bir tanesi de smstir. Bunun dışında kredi puanınızı öğrenmek için de sms yolunu kullanabilirsiniz.

Cepten Sms ile Mesajla Kredi Notu Sorgulama

Sms yoluyla kredi puanı öğrenmek için belirli kodlar bulunmaktadır. Vodafone, Avea ve Turkcell aracılığıyla kredi puanınızı öğrenmeniz mümkün olarak kabul edilebilmektedir. Turkcell için belirlenmiş olan koda göre 9 TL karşılığında TC kimlik numaranızı yazarak 1122’ ye mesaj gönderebilir ve bu sayede kısa bir süre içerisinde kredi puanınızı öğrenebilirsiniz.  Abonelik gerektirmeyen tek seferde öğrenebileceğiniz bir puan türü olduğu için çok tercih edebilir.

Avea için de yapmanız gereken yine 9 tl karşılığında TC kimlik numaranızı yazarak 1122’ ye mesaj göndermek olarak bilinmektedir. Yine aynı yolla kredi puanınızı çok kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Vodafone’ nin ise şimdilik böyle bir hizmeti bulunmasa da, ileride geliştirileceğe benziyor.

Kategori: Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 22 Ağustos 2016 - 10:10:38

Benzer Konular

Yukarı Çık