Kredi Notu Öğrenme Sorgulama


Neden Para Biriktirmeliyiz?

Yarını bugünden düşünenler, bugünkü hayat standartlarını gelecekte de sürdürmek isteyenler için para biriktirmek oldukça önemlidir. Şuanda genç olabilirsiniz ama ileride yaşlanacaksınız ya da yarın çalışmaya elverişli olacağınızın garantisini kim verebilir? Aileniz çok zenginse para biriktirmek gibi bir derdiniz olmayabilir ama yarının neler getireceği belli olmaz, o nedenle siz şimdiden para biriktirmeye başlayın, yarınlara yatırım yapın. Hem kendiniz hem de çocuklarınız için yatırım yapmanın yolu, ilk olarak para biriktirmekten geçiyor. Günümüzde banka kredisi olmadan ev ya da araba almak oldukça zor. Bu durumda, ev ya da araba için banka kredisi kullanmak için bile peşinata ihtiyacınız olacak. O nedenle birikim yapmaya bir an önce başlamanız gerekiyor.

Para Biriktirmenin Önemi

Yukarıda da belirttiğimiz gibi para biriktirmek, yalnızca bugün değil, yarını da düşünenler için oldukça önemli. Zor zamanlar ve artık çalışamayacak duruma geldiğiniz yaşlılık günleriniz için bir birikiminiz olması gerekiyor. Para biriktirmenin yolu da idareli olmaktan ve tasarruf yapmaktan geçiyor. Para biriktirmek yalnızca yatırım için değil, kendinizi psikolojik olarak da daha iyi hissetmenizi sağlar. Çünkü kıt kanaat geçindiğiniz zaman, çıkabilecek masraflar ve oluşabilecek borçlar karşısında birçok sıkıntı yaşarsınız. Belli bir birikiminiz olduğunda ise kendinizi maddi açıdan daha güvende hissedersiniz. Geleceğe bakarken daha umutlu olursunuz.

Para, yaşamımızın her alanında hayati bir önem taşıyor. Gençken para kazanmak da para harcamak da daha kolaydır. Ama her zaman genç kalmayacağınız acı gerçeğini de unutmamak gerekiyor. Bir evinizin olması, yaşlılık günlerinizde daha rahat etmenizi ve o günleri düşünürken korkmamanızı sağlar. Ev alabilmek için de belli bir birikiminizin olması gerekiyor. Bu miktar gözünüzde büyüse de, bir miktar peşinat biriktirdikten sonra ev kirası için ödediğiniz miktarı banka kredisine ödeyerek, kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz. Bu 10,15 yıl gibi uzun bir süreç gerektirse de, bu süre bittiğinde bir evinizin olacağını bilirsiniz.

Nasıl Para Biriktirilir?

Para biriktirmenin ne kadar önemli olduğunu hemen hepimiz biliyoruz. Ancak bunu nasıl yapacağımız konusunda ve iş icraata gelince bir çoğumuz sınıfta kalıyor. Özellikle kirada oturan bir aile için para biriktirmek oldukça zordur; ama imkansız değil. Nasıl para biriktireceğinizi merak ediyorsanız; 8 Maddede Nasıl Para Biriktirilir? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Nasıl bir yol çizmeniz ve neler yapmanız gerektiği ile ilgili detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Bizlere Soru SORUN, En Kısa Sürede Cevap Alın ! Soru Sormanız için Soru-Cevap bölümünü ziyaret edin.
Uzmana soru
sor
Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 29 Ocak 2017 - 7:33:49

Benzer Konular

Yukarı Çık