Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Nasıl Zengin Olunur? 15 Maddede Zengin Olmanın Yolları

Zengin olmak, her istediğini alabilmek, her istediğini yapabilmek ve nihayetinde rahat ve keyifli bir hayat sürebilmek elbette her insanın hayalini süsleyen bir beklentidir. Her birey zengin olmak, kısa zamanda çok para kazanmak ister. İster istemesine de tabi ki bunun için bazı gereklilikler le beraber takip edilmesi gereken bazı yol ve yöntemler vardır.

Nasıl Zengin Olunur?

Zengin Olmanın Etkili 15 Yolu

1) Elbette eğitim her şeyin başı. Amaç ve hedef her ne olursa olsun öncelikle yatırımımızı kendi kişisel eğitimimize ve gelişimimize yapmalıyız. Genel eğitimle beraber üzerinde durmaya düşündüğümüz konulara ilişkin olarak alacağımız finansal eğitimler ileride yapacağımız ekonomik faaliyetlerin kara dönüştürülmesinde ciddi manada rol oynayacaktır.

2) Dikkat edilmesi gereken diğer bir konu ise “Tasarruf” olmalıdır. Nihayetinde ne kadar çok kazanırsak kazanalım eğer değerini bilmez ve dikkatli harcamaz isek kazanılan paranın hiçbir önemi olmayacak, gün gelecek giden para gelen paradan çok olduğu için sistem kendi içinde çökecektir. Bu nedenledir ki “Tasarruf” altın kurallardan biridir.

3) Emeklilik Sistemlerine Müracaat en kolay para biriktirme yöntemlerden biri. Kendimizi yormadan yapacağımız küçük birikimler belirli zamanlar sonunda karşımıza ciddi birikimler olarak çıkacaktır.

4) Borçlarımızı kısa vadelerde ödemek, yâda borçlanmalarımızı mümkün olan en kısa vadelerde yapmak en mantıklı işlerden biridir. Zira ticaret hayatımızda oluşturacağımız ödemeler dengesinde uzayan vadeler oluşacak faiz yükü açısından aleyhimize olacaktır.

5) Elimize geçen paralarla gayrimenkul alımı yapmak belki de en kolay ve uzayan vadelerde en karlı işlerden biridir. Nasıl zengin olurum sorusunun belki de en etkili cevaplarından biridir.

6) Finansal yatırımları çeşitlendirmekte ticari geleceğimiz açısından önemli rol oynamaktadır. Zira farklı konularda ticari faaliyet göstermiş olmak olası zarar durumlarında yükü azaltacak ve bir koldan edilen zararın diğer koldan tekrar telafi edilebilmesi şansını bize verecektir.

7) Kısa vadeden ziyade Uzun vadeli 5 ya da 10 yıllık planlar yapmak ekonomik hayatımızın geleceği açısından daha yerinde tercihler olacaktır.

İlgili: Zengin Olmak İçin Nereden Başlamalıyım?

8) Piyasaya hakim danışmanlardan yardım almak etkili yollardan biri.

9) Elimizdeki paranın bir kısmı ile hisse senedine girmek doğru bir yaklaşım olacaktır.

10) Devlet tahvili almakta en garanti ve en sağlam yatırımlardan biridir.

11) Tüketicilerin ihtiyaçları doğrultusunda İş yatırımı yapmakta oldukça sağlıklı bir fikirdir. Burada yapılacak şey daha önce tecrübe edilmiş olumlu ve olumsuz girişimlerin incelenerek duruma kendi yaratıcılığınız katmanızdır. Makul risklerden korkmayın.

12) Forex deneyin. Ama dikkat, yeterli bilgi sahibi iseniz…

İlgili: Para Kazanma Yolları ve Yöntemleri

13) Kendi kararlarınızı kendiniz alın. Mutlaka dışarıdan eleştiri ve fikirlere açık olmalısınız ancak son kararları kendi gerçeklerinize göre mutlaka siz verin.

14) Zamanlamalara dikkat edin. Yatırımdan çıkacağınız zamana karar vermek çok önemli. En doğru zaman, işe başlarken koyduğunuz hedefe ulaştığınız zamandır.

15) Plan ve programlarınızı en başta uzun vadeli yapın. Adım adım ve sırasıyla takip edin. Unutmayın her şeyin bir sırası var.

Kategori: Diğer
Yazar: Tarih: 30 Eylül 2016 - 4:39:48

Benzer Konular

Yukarı Çık