Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Motosiklet Kredisi Nedir?

Günlük hayatta çoğu isteğimizi mesafeler arasında kısa zamanda zaman içerisinde halletmemizi sağlayan hayat kurtarıcıdır taşıtlar. İlk düşünüldüğünde aklımıza otomobiller familyası gelse de motosikletler de gün içerisindeki yoğun trafikte ulaşacağımız yere gitme süresini minimale indirir. Ülkemizde taşıt kredileri sadece otomobillere verilmez ve motosikletlere de verilmesi büyük avantajdır. Trafik içerisindeki çözüm özelliği ile birlikte de motosikletlere olan ilgi ve tercih günden güne artmaktadır.  Banka yöneticileri de bu hızlı gelişmenin farkında oldukları için taşıt kredisi ve kampanyalarının içerisine motosiklet satın almak isteyenler için birçok farklı çözüm yolları üretim yardımcı olmaya çalışıyorlar.

Motosiklet Kredisi Nasıl Alınır ve Şartları Nelerdir?

Bankalar birliğince ülkemizde isteğinize göre sıfır veya ikinci el motosiklet alımlarına uygun kredi seçeneklerine başvurabilirsiniz. Çekmek olduğunuz kredinin her bankada vade süresi farklılık gösterir. Bu taksitler 36 aya veya 48 aya kadar ödeme seçeneği ile olanak sunar. Fakat başvurmuş olduğunuz bankanın kredi özelliği olarak, satın alacak olduğunuz motosikletin sıfır ya da ikinci olma durumu da değişiklik gösterir. Bir de çoğunlukla hiçbir banka motosiklet bedelinin tamamı kadar kredi imkanı sağlamaz. Her ne kadar kampanya dahiline girse dahi bankanızı da iyi seçmeniz gerekir.

Hangi Bankalar ile Anlaşma yapılabilir ve Marka Önemli Mi?

Genel olarak bakıldığında birçok motosiklet markasının anlaşma yaptığı bankalar vardır.  Örnek verecek olursak Honda markalı bir motosikleti satın almaya kalktığınızda Akbank, Türkiye Garanti Bankası ve Koç Finans ile Yamaha markası için de Koç Finans bankasına kredi başvurusu yapmanız kampanyalar konusunda sizi bir adım önde kılar. Çünkü Türkiye’de bu markalar anlaşmalarını bu bankalar ile yaptığından birincil öncelik olarak sizleri de direkt bu bankalara yönlendirirler.

Finansbank ise birçok motosiklet markası için 48 ay ödeme taksitlendirmesi ile vade sağlar. Alacağınız markalardan biri Kawasaki, Honda, Harley Davidson, BMW, Vespa, KTM, Polaris, Ducati, Yamaha veya Suzuki olabilir.

Yapı Kredi Bankası ise satın alacak olduğunuz motosikletin sıfır ya da ikinci olmasına göre vade yapıyor. Sıfır ise 60 ay, ikinci el ise 48 ay taksitlendirme seçeneği mevcut. Motosikletin mevcut yaşının bir yaşını geçmemesi gerekiyor. Kilometresi sıfır olanlarda KDV ve ÖTV dahil olmak üzere bedelin tamamına kadar kredi başvurusu talebinde bulunma avantajı var.

Gerekli Evraklar Nelerdir?

Satın almak istediğiniz motosiklet sıfır ise proforma numarası, ikinci el ruhsatlı ise ruhsat fotokopisi gerekli. Eğer satış gerçekleştikten sonra başvuru yapacaksanız noter satış senedi ile birlikte nüfus cüzdanı, yerleşim yeri bölgesi ve gelir belgesini yanınızda bulundurmanız gerekli.

Kategori: Banka Kredileri
Yazar: Tarih: 30 Ekim 2017 - 12:49:09

Benzer Konular

Yukarı Çık