Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

MasterCard ile Visa Kart Arasındaki Fark

Visa ve MasterCard Farkı

Kredi kartların, işyerlerinin, ATM lerin üstlerinde hep MasterCard ve Visa Kartların logolarını görmekteyiz. MasterCard ile Visa ödeme sistemleri sayesinde kredi kartı ve banka kartları üzerinden ödeme yapmanıza sağlayan finans kuruluşlarıdır.

Ülkemizde yaygın bir şekilde Visa ve MasterCard ödeme kuruluşlarını görsekte farklı ödeme yapmaya imkan tanıyan finans kuruluşları da bulunmaktadır. Bunlar American Express, Diners Club, Discover gibi şirketlerde yer almaktadır.  Ülkemizde kendine ait bir ödeme yöntemi çıkarmış olup ismi Troy dur.

Sürekli olarak kredi kartları ve banka kartları üzerinde gördüğümüz MasterCard ve Visa arasındaki farklar nelerdir, bize avantajları nelerdir, aralarında fark çok mu diye kendimize sorabiliriz ? Sizler için bunun cevabını aşağıda açıkladık.

Bu iki şirket dünya piyasasının yaklaşık olarak yüzde 70’ine hakim olmakta olup neredeyse bütün işyeri, banka ve atmlerde kredi kartları ve bankaları geçmektedir. İki şirket aralarından çok büyük rekabet olmakta olup her geçen gün gelişen teknolojiye ayak uydurmakta olup en son NFC uzaktan dokunmadan ödeme sistemleri geliştirmişlerdir.

ATM , işyeri pos ödemeleri, bankalardan para çekme konusunda Visa ile MasterCard arasında fark arıyorsanız her hangi bir fark bulunmamaktadır ve dünyanın bir çok yerinde iki ödeme yöntemini yaygın olarak kullanılmaktadır.

Aralarındaki fark ise sadece iki kuruluşun müşterileri için özel olarak oluşturduğu kampanyalardır. Bu kampanyalar sayesinde bazı özel program ve avantajlar yararlanabilmekte ve bu kampanyalar bankalar bağımsız bir şekilde olmaktadır. Kart seçimi yaparken hangisi daha işinize yaradığını güncel kampanyalara ve ayrıcalıklara bakarak karar verebilirsiniz.

Kategori: Diğer
Yazar: Tarih: 7 Eylül 2016 - 10:40:33

Benzer Konular

Yukarı Çık