Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Maaş Bordrosu Olmadan Kredi Kartı Almak

İhtiyaçların gün geçtikçe arttığı ve bunları karşılamak için kredi kartı almak istiyorsanız kredi kartı almadan önce önemli bilgiler edinmeniz gerekmektedir. Kredi kartı bankaların müşterilerine verdikleri bir kredi türüdür. Kredi kartı alırken banka tarafından imzalatacağı sözleşmeden önce bilgi formu ile ya da sözlü olarak kredi kartına ait alışveriş faiz oranları, tahsis ücreti, yıllık aidat ücreti, taksit imkanları ve işlem masrafları hakkında sizi bilgilendirmelidir. Bu bilgiler ile kredi kartı alma koşullarını alabileceğiniz diğer bankalar ile karşılaştırmalar yapabilirsiniz.

Detay: Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartı alırken ödeme gücünüze göre limit kısıtlaması yaptırabilirsiniz. Kredi kartını dikkatsiz ve hesapsızca kullanmamalısınız. Ödemelerinizi düzenli yapılmadığında kart borcuna faiz işleyeceğini ve kredi notunun düşeceğini unutmamalısınız. Kredi kartına kanunen en fazla 9 taksit yaptırabilirsiniz. Araç yakıtı, GSM ürünlerini ve gıda harcamalarını ise taksitlendiremezsiniz. Bankaların aidat sız kredi kartları da bulunmaktadır. Ancak aidat olmadan kredi kartlarının aidatla kartlar gibi taksit ve puan biriktirme özellikleri olmayabilir.

Maaş Bordrosu Olmadan Kredi Kartı Alabilir Miyim?

Bankalar talep olmadıkça size kredi kartı göndermez. Bu şekilde elinize bir kart ulaşırsa ret edebilirsiniz. Talep etmeniz halinde bankalar 7 gün içerisinde kapatmak zorundadır. Maaş bordrosu olmadan kredi kartı alabilmek için öğrenci olmanız, ailenizden herhangi birinin kefilliği ile olmak kaydıyla alınabilmektedir. Alınan bu kartların limitleri çok yüksek olmamaktadır. Kredi kartı almanın bir başka yolu ise anne veya babanızın kullandığı bir kredi kartına bağlı adınıza ek kart çıkarma işlemi ile olabilmektedir. Kredi kartı dışında sanal kart denilen bir uygulama daha vardır. Sanal kart fiziki bir varlığı olmayan internet üzerinden oluşturulan asıl karta bağlı dijital bir karttır. İnternetten yaptığınız alışverişlerde sanal kart kullanmak güvenliği arttıran bir yöntemdir.

Unutulmamalıdır ki kredi kartında güvenlik önce kendinizden başlar. Kart işlemlerinde kart şifrenizi, kart bilgilerini kimseyle paylaşmamalısınız. İnternet üzerinde güvenli olmayan siteler üzerinden yapacağınız alışverişlerde kredi kartı bilgilerinizin kaptırmamaya dikkat etmelisiniz. Kredi kartı bilgileriniz başkalarının eline geçtiyse bankanızı arayarak kredi kartı iptal işlemlerini başlatmalısınız.

Kredi kartı alırken gelir gider dengenize bakarak almalı buna göre harcama yapmalısınız. Kredi kartınızın tüm limitlerini kullanırsanız ve ödeme güzünüzü aşarsanız son ödeme tarihinde bu ödemeyi gerçekleştirmekte zorlanabilirsiniz. Kredi kartı ile ilgili sorun yaşamak istemiyorsanız ve takibe düşmemek için asgari ödeme tutarında belirtilen ödemeyi gerçekleştirmelisiniz.

Doğru kredi kartı kullanımı kredi notunuzu yükselteceğinden ilerde ihtiyaçlarınız için çekeceğiniz yüklü krediler için referans olacaktır. Her ay sabit bir geliri olamayan kredi kartı kullanıcılarının çok dikkat ederek kullanmaları son derece önemlidir.

İlgili: Bankalarda Maaş Müşterilerine Krediler Hazır

Maaş bordosu olmadan durumunuzu belirterek kredi kartı veren bankalar bulunmaktadır. İyi araştırma yaparak hangi bankaların kredi kartı verdiğini bulabilirsiniz. Kredi kartı alırken bankanın size imzalatacağı sözleşmeleri anlayarak okumalı ve yasal işlemleri bilerek imzalamalısınız.

Kategori: Kredi Kullanma, Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 15 Ekim 2016 - 1:43:36

Benzer Konular

Yukarı Çık