Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredimi Hangi Yollarla Ödeyebilirim?

Kişiler, ihtiyaçlarını karşılamak için kredi kullanırlar. Kişiler aldıkları kredi ile ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Karşılanan ihtiyaçlardan sonra, kredilerin aylık geri ödemeleri başlamaktadır. Geri ödemelerde yapılırken, kredi notunun düşmemesi için düzenli ödeme şarttır. Aylık kredi taksitlerini ödemek için, farklı yöntemler vardır.

ATM’den Kredi Borcu Ödeme

ATM’lerden kredi borcu ödeme işlemi kolay ve hızlı bir işlemdir. Kredi borcunuzun olduğu banka ATM’sinden kredi ödeme işlem menüsünü girip, bankanın sizden istemiş olduğu bilgileri girerek, kredi borcunuzun taksidini ödeyebilirsiniz.

EFT Yaparak Kredi Borcu Ödeme

İnternet bankacılığını kullanıdığınız bankanın internet şubesinden, kredi borcu hesabına borç tutarını girip EFT yaparak kredi taksidini ödeyebilirsiniz. Bu işlemden EFT ücreti alınacağını ve EFT’yi EFT saat aralığında yapmayı unutmamalısınız.

Havale Yaparak Kredi Borcu Ödeme

Havale, aynı bankanın farkı hesapları arasında yapılan para transfer işlemidir. Kredi borcunuz olduğu bankadan, bir hesabınız varsa, bu hesaptaki parayı internet üzerinden kredi hesabına gönderebilirsiniz. Aynı banka içinde para tranferi yapılacağından havale ücreti alınmamaktadır. İnternetten kredi taksidini ödeme en yaygı yöntemdir.

Banka Şubelerinden Kredi Borcunu Ödeme

Günümüzde bankalara gidip, borç ödemek zaman kaybı gibi gözüksede, eski ödeme yöntemlerine bağlı bir çok insan bulunmaktadır. Bu kişiler genellikle, eski kullandığı kredi ödeme yöntemlerinde sıkıntı yaşamış kişilerdir. Bu yüzden banka şubesine giderek ödeme yapmayı tercih ederler.

Telefon Bankacılığı ile Kredi Borcunu Ödeme

Şubeye veya ATM’ye gitmeye zamanı olmayan ve internet erişiminin olmadığı zamanlarda, çalıştığınız bankanın telefon bankacılığını kullanarak, kredi hesabına borcunuzu transfer ettirebilirsiniz. Telefon Bankacılığı ile kredi borcunu ödeme, bir kişi ile görüşülerek yapıldığı için tercih edilen bir yöntemdir. Yapılan tüm işlemleri banka yetkilisi sizden izin alarak yapmaktadır.

 

Kategori: Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 8 Kasım 2017 - 3:22:25

Benzer Konular

Yukarı Çık