Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredili Mevduat Hesabı Nedir ?

KMH  Nedir?

Bankalarda hesabı bulunan kişilerin özellikle maaş ve emekli aylıkları alan kişilere sürekli olarak tanımlanan Kredili Mevduat Hesapları, kişilere göre özel olarak tanımlanan belli bir limiti bulunan ve buradan hesabınızda para olmasa bile harcama yapılabilen belirli bir faiz oranı ile verilen avanstır.

Kredili mevduat hesapları KMH olarak kısaltması olmak olup ekstreleriniz bu şekilde görebileceğiniz gibi bir çok kişi tarafından ise eksi hesap, ek hesap, avans hesabı gibi de anılmaktadır.

Kredi mevduat hesapları adından da anlaşılacağı gibi kredili bir ürün olmakta olup vade sonunda ödenmesinde gerekmekte olup ödenmediği taktirde faize girmekte olup bu sebepten dolayı bu durum sizin kredi notunuzu da etkilemektedir. Kredi hesabınızdan kullandığınız zaman hemen kullandığınızda hemen ödemeniz daha az faiz ödeyeceğiniz anlamına gelmekte olup bu durum sizler için daha iyidir.

Kredi mevduat hesapları genellikle aylık faiz almakta olup bankadan bankaya göre değişmekte olup faiz oranları %1.90 ile %2.15 arasında değişim göstermektedir. Kredili mevduat hesapları ile hesabınızda bakiye olmasa bile otomatik ödemedeki faturalarınızı, kredi ödemelerinizi, nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Bankalar tarafından müşterilerine kredi puanları iyi olan kişilere kredi mevduat hesapları açabilmekte olup bunu bankanızla görüşüp istediğiniz veya bankanızın size sunduğu limiti kabul edebilirsiniz. Bankalar genelde size istemeden kredili mevduat hesabı açtırmak olup eğer ihtiyacınız yok ise istemiyorsanız kredi mevduat hesabı açtırmak istemediğinizi belirtin. Faiz oranlarına bakıldığı zaman kredi kartı kullanımı kredili mevduatı hesabına göre daha avantajlı hale gelmektedir.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 8 Eylül 2016 - 10:08:16

Benzer Konular

Yukarı Çık