Kredi Notu Öğrenme Sorgulama


Kredide Yeni Dönem: Yüksek Kredi Notu, Düşük Faiz

Kredi ödemelerini düzenli yapan tüketiciler için bankaların daha düşük faizli kredi kampanyaları bulunuyor. Sözünde duran ve finansal alışkanlıkları düzenli olan vatandaşlara daha düşük faizli kredi kampanyaları sunan bankalar, kredi notu yükseldikçe, krediye uygulanan aylık faiz oranını düşürüyor. Böylece kredi notu yüksek olan tüketici, kredi notu düşük olan tüketiciden daha az ödüyor. Yani geçmiş kredilerinde ve kullandıkları kredi kartlarında ödeme sözünü yerine getiren banka müşterileri, daha sonraki kredi ihtiyaçlarında düşük faiz oranlarından yararlanıyor. Son yıllarda kredi notu yükseldikçe düşen faiz oranı kampanaları giderek artıyor. Peki, hangi bankalarda bu kampanyalar var? Kredi notu yüksek olan ve kredi notu düşük olan tüketici hangi faiz oranlarından yararlanıyor?

ING Bank

3 ay ertelemeli kredi, kredi notu yüksek olana düşük faizli kredi gibi tüm kredi türleri için farklı kredi kampanyaları düzenleyen ING Bank’ta ödeme sözünde duran tüketiciler için daha düşük faiz oranları uygulanıyor. 48 aya kadar vade seçeneği ile alabileceğiniz ihtiyaç kredilerinde; aylık faiz oranı %0,79’dan başlıyor. Kredi notunuz düştükçe aylık uygulanan faiz oranı da artıyor. Borcuna sadık müşteriler için düşük faiz kampanyasını her dönem bulabileceğiniz ING’de konut kredilerinde de kredi notu yükseldikçe düşen faiz oranlarından yararlanabilirsiniz.

Finansbank

Kredi notu yüksek olan tüketiciye daha düşük faiz oranları uygulayan QNB Finansbank, %1,23’den başlayan faiz oranları ile ihtiyaç kredisi veriyor. Kredi notu düştükçe, bankanın aylık uyguladığı faiz oranı da yükseliyor. Bu durumda borcuna sadık müşteriler aylık daha az taksit ve toplamda daha az ödeme yaparken, kredi notu düşük olan tüketiciler aylık daha yüksek tutarlı taksit ve toplamda daha fazla ödeme yapıyor.

HSBC 

HSBC ihtiyaç kredisi kampanyası dahilinde yüksek kredi notu ve düşük kredi notuna göre aylık uygulanan faiz oranları değişiklik gösteriyor. Bankadan 10 bin TL ihtiyaç kredisi almak istediğinizde; kredi notunuz yüksekse aylık %1,29 faiz oranlarından yararlanabilirsiniz. Kredi notu düşük olan müşteriler için ise bu oran aylık %1,65 olur. Yıllık toplam maliyet oranlarına baktığımızda; düşük kredi notunda %25, 72 olan maliyet oranı yüksek kredi notunda %20,48’e düşer. Eğer sizin de kredi notunuz Türkiye ortalamasının üzerindeyse, aylık %1,29’dan başlayan faiz oranlarından yararlanabilirsiniz.

İş Bankası

Kredi notu 1700 ve üzerinde olan banka müşterileri için kredi almak istediklerinde daha düşük faiz oranları uygulayan İş Bankası, aylık %0,95’den başlayan faiz oranları ile kredi veriyor. Kredi notu düştükçe aylık faiz oranı da yükseliyor. 50.000 TL’ye kadar alabileceğiniz düşük faizli kredi seçeneğinden yararlanırken Findeks kredi notunuz oldukça önemli oluyor.

Bizlere Soru SORUN, En Kısa Sürede Cevap Alın ! Soru Sormanız için Soru-Cevap bölümünü ziyaret edin.
Uzmana soru
sor
Kategori: Banka Kredileri
Yazar: Tarih: 15 Ocak 2017 - 8:00:22

Benzer Konular

Yukarı Çık