Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Ve Kredi Kartı Sicil Affı

Bankalardan kredi ve kredi kartı tarzında ürünlerin ödemelerindeki aksaklıklar yaşandığından ve bu tarz ödemelerin 90 gün süresi dahilinde ödeme yapılmadığında banka sizleri kara listeye alır ve bu borç artık avukatlıktır, avukatlık olan borca faiz işletilmeye başlanmıştır. Bu sebeple kredi sicil affı bekleyen kişiler grubuna dahil oldunuz demektir.

Bankanın kara listesinden çıkmak için, kredi kartı mağdurları yada esnafın kapanan kredi yollarının açılması için hükümetin kredi kartı sicil affı çıkarmasını bekleyenler var. Hükümetin aslında kedi kartı ve kredi borcu olan mağdur vatandaşları için bankalara söz geçirmesi aslında pek de zor değildir. Türk ekonomisini bitiren bu ve bunun gibi durumlar, kredi kartlarının ve kredilerin esiri eden bankaları da yola getirmesi gerekmektedir. Bu işlem ancak kanun tasarısı ile meclise bu tasarının sunulması ile gerçekleşebilir. Fakat banka ve hükümetin bazı ortak çalışanları olduğundan, sözünü geçirecek büyük insanların,  bu tip insanların elinde oyun olmaktadır, bu oyun her kesimin canını yakmaktadır. Hatta bununla kalmayıp, bu borçlar yüzünden intihar edenler, yuvası yıkılanlar ve borç batağı sebebiyle bunalıma giren bir çok insan bulunmaktadır. Dahası ise anlatmakla bitmez.

11.08.2016 tarihinde bir güncelleme yapılmıştı. Hükümet kredi kartı ve kredi mağduru olan vatandaşlar için yaptığı çalışmalar da; kredi kartına daha çok taksit imkanı ve bu kredi borçlara yapılandırma imkanı sağlayacaktı. Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulunun yapmış olduğu çalışmaya göre; kredi kartına sağlanan taksit sınırlandırmalarının daha esnek hale getirilmesi ve bu tarz borçların yapılandırılması gündemdeydi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, kararın 20 gün içinde alınacağını bildirmişti. Bu karar da Bülent Tüfenkci; Kredi kartlarındaki taksit sınırlamasının arttırılması durumunda genel bir eğilimin söz konusu olduğunu, bu durumun cep telefonu ve bilgisayar gibi tüketim araçlarına etki edilip edilmeyeceği konusunda net bir tutumun olup olmadığı ve cari noktasında kontrollü bir şekilde bankalar birliğinin çalışma ve analiz yaptığını vurgulamıştı. Bu çalışma ve analizlerin ardından nihai karar vereceklerini bildirmişti.

Bilgi: Kredi Kartı Sicil Affı Ne Zaman Yürürlüğe Girecek

Bu kararın yürürlüğe girmesi durumunda bir çok insan bir nebze rahatlayacak, sıkıntılar ortadan kalkacaktır. Kredi ve kredi kartları ödeme sıkıntısında dolayı kara listeye girmemek için mümkün mertebe bankalara bulaşmamanız tavsiye olunur. Kredi notunuzu yüksek tutmakta fayda olacaktır.

Kategori: Kredi Kartları
Yazar: Tarih: 30 Ekim 2016 - 1:05:52

Benzer Konular

Yukarı Çık