Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar Hangileri

Kredi sicili, günümüzde bankalardan kredi alınabilmesini belirleyen en önemli etkendir. Bu noktada kişilerin kredi sicillerinin bozuk olması demek, bankalardan kredi alınamaması anlamına gelmektedir. Kişilerin kredi sicillerinin düşük olması demek, kredi notunun düşmesi, kara listeye girilmesi ya da icralık olunması gibi sorunların olduğu anlamını taşır. Borcu geri ödeme konusunda bankaya sorun yaşatan kişiler, bankalar tarafından her zaman için kayıt altında tutulur. Aynı zamanda bu kişinin borcunu ödemediğinin belli olması için de kredi notu düşürülür ya da kara listeye dahil edilir.

Bilgi: Kredi Sicili Nedir

Günümüzde kredi sicili bozuk olan kişilerin bankalardan kredi almasının çok zor olduğunu bilmekteyiz. Ancak bazı bankalardan, gerekli şartlar yerine getirildiği takdirde bu kredileri çekebilmek gene mümkündür. Bu anlamda kredi sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar da mevcuttur. Bir kişinin kredi sicili iki farklı şekilde bozuk olabilir. Kredi notu düşük olanların kredi sicili bozuk olacağı gibi, aynı zamanda daha önceden hiçbir kredi ve kredi kartı gibi ürün kullanmayan kişilerin de kredi sicili bozuk görülebilir. Bu gibi durumlarda olan kişiler öncelikle bazı şartları sağlayarak bankalardan kredi başvurusu yapabilir.

İlgili: KKB Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

İpotek İle Başvuru

Kredi siciliniz bozuk olsa bile, bankalara yapacağınız başvurularda bir ipotek göstererek başvuru yapabilirsiniz. Şubelere giderken sıkı bir araştırma yapıp, bankada da ikna edici konuşmanız durumunda krediyi bankadan alabilmek mümkündür. Üzerinize olan bir mülkü ipotek ettikten sonra, siciliniz bozuk olsa bile banka sizlere kredi verecektir. Bozuk kredi siciline kredi veren bankalar, genelde de ipotek ile ikna edilmektedir. İpotek ile tüm bankalardan kredi çekmek şu an için mümkündür.

Bu aşamada unutmamak gerekir ki, sicili bozuk olan tüm kişilerin başvurusu şubeden yapılır. Kişilerin şubeye giderek bankalara bazı teminatları göstermesi ve ikna edici konuşması gerekir.

Kefil İle Başvuru

Kredi siciliniz bozuksa, bir kişiyi kefil göstererek kredi çekebilmeniz yine mümkündür. Ancak kefil olan kişinin de bazı şartları yerine getirebilmesi gerekmektedir. Kefil olarak gösterdiğiniz kişinin sabit bir gelirinin olması mutlaka gerekmektedir. Aynı zamanda bu kişinin de kredi sicilinin bozuk olmaması gerekir.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 28 Ekim 2016 - 2:32:57

Benzer Konular

Yukarı Çık