Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Notum Sıfır, İhtiyaç Kredisi Kullanabilir Miyim?

Yeni bir kredi almayı planlıyorsanız bankaların size kredi verirken değerlendirecekleri şey kredi notunuzdur. Bir çok banka ortak sistemleri vasıtasıyla kredi notunuzu görebilmektedirler. Bu yüzden kredi notunuzun yüksekliği ve düşüklüğü tüm bu bankalar tarafında görülmektedir. Kredi notunuzun yüksek olması kolaylıkla istediğiniz bankadan istediğiniz krediyi alabilmenizi sağlayacaktır. Kredi notunuz düşükse bu ortak sistemi kullanan hiçbir banka size kredi vermeyecektir.

Kredi notunuz sıfırsa demek ki daha önce banka ürünlerinden hiç kullanmadınız. Bu sebeple bankalar da yaptığınız işlemler ve geri ödemelerinizle ilgili bir geçmişiniz olmadığı için kredi notunuz oluşmamıştır. Bu sebeple de notunuz sıfır görünmektedir. Bankalar düzenli bir geliriniz olsa da sizin kredi ve kredi kartı ödeme alışkanlıklarınızı bilmediği için ihtiyaç kredisi vermeye yanaşmayacaklardır.

Yakın bir zamanda ihtiyaç kredisi kullanmayı düşünüyorsanız kredi notunuzu oluşturmak için öncelikli olarak ufak bir bakiye ile de olsa vadeli veya vadesiz bir hesap açtırın. Bu hesabı kullanarak ara sıra para çekip yatırın ki hesap hareketleriniz olsun. Yapacağınız bu basit işlem ile birlikte 30 ile 60 gün arasında kredi notunuz oluşmaya başlayacaktır.

Bir kredi kartı başvurusunda bulunun.Yaptığınız tüm alışverişlerinizi nakit yapmak yerine kredi kartınızı kullanarak yapın. Aylık sabit olarak ödemelerini yaptığınız elektrik, su,doğal gaz, telefon, internet gibi tüm faturalarınızı bu kredi kartınıza veya vadesiz hesabınıza vereceğiniz otomatik ödeme talimatı vasıtasıyla yapın.

Kullandığınız kredi kartının ödeme günü gününe ve aylık ödeme miktarlarını ödeyerek yapın.1 gün dahi geciktirmeyin ki kredi puanınız artmasını sağlasın.Ayrıca kredi kartınız için bir süre kullandıktan sonra limit arttırım talebinde de bulunmanızda kredi notunuza artı puan eklenmesine sebep olacaktır.

Tüm bunları yaparken  bankaya başvurmadan kredi notunuzu öğrenebileceğiniz internet sayfası www.findeks.com adresine güncel telefon numaranız ve TC kimlik numaranızla kaydolun. Her ayın 30.gününden sonra findeks kredi notunuzu güncelleyerek en son kredi notunuzu öğrenerek takip edebilirsiniz.

Kategori: Kredi Kullanma, Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 13 Şubat 2016 - 8:47:48

Benzer Konular

Yukarı Çık