Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Notum Neden Düşük?

Eğer sizde kredi notum neden düşük diye düşünüp duruyorsanız bunun birkaç nedeni olabilir. Bildiğiniz gibi bankalardan kredi almak geçmişe nazaran artık çok kolay. Ancak, elbette bankaların herkese kredi vermesi söz konusu değil. Belki şuanda sizde kredi yada kredi kartı alacaksınız fakat kredi notunuz düşük olduğu için alamıyorsunuz. Bankalar müşterilerine kredi yada kredi kartı vermeden önce kredi notuna bakarlar. Öyle ki; tüketicinin düzenli bir gelirinin olması, geçmişte yaptığı ödemeler banka için oldukça önemlidir. Bu yüzden tüketicinin krediyi yada kredi kartını kolayca alabilmesi için kredi notunun yüksek olması gerekmektedir.

Peki, kredi notum neden düşük? Eğer kredi kartınız varsa ve bu kartın borcunu düzenli olarak ödemiyorsanız, sürekli aksatıyorsanız bankanın gözünde kesinlike güvenilir bir müşteri değilsiniz. Bu durum da kredi notunuzun düşük olmasına sebeptir. Bir diğer sebep ise, eğer bankadan kredi çektiyseniz ve kredinizin borçlarını da düzenli ve zamanında ödemediyseniz bu da kredi notunuzu kesinlikle düşürecektir. Kredi notunuzun düşük olmasına etki edecek diğer bir neden de işsiz olmanızdır. Eğer bir işiniz yoksa, düzenli bir gelire sahip değilseniz banka size kesinlikle ne kredi, ne de kredi kartı vermeyecektir. Öyle ki;  bu sebepte kredi notunuzu otomatik olarak düşürecektir.

Kredi notunuzu düşürecek diğer etken ise, banka hesabınızın yada hesaplarınızın her zaman sıfır bakiye olmasıdır. Bu durum bankanın size güvenmeyeceği ve kredi notunuzu düşüreceği anlamına gelmektedir. Son olarak kredi notunuzu düşürecek bir diğer sebep ise faturalarınızı ödememenizdir. Bu yapmadığınız ödemeler bankaya olduğu gibi yansıyacağından kredi notunuzu düşürecektir.

Kategori: Genel, Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 28 Ocak 2015 - 11:41:13

Benzer Konular

Yukarı Çık