Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Notu Öğrenme Yolları

Kredi Notu Öğrenme

Kredi notunun hayatımıza girmesiyle, bir çok kişinin kredi notunu öğrenmek için kolay seçenekler aradığı bilinmektedir.

Ancak kredi notu öğrenme yolları arasında resmi olmayan ve dolandırıcıların bilgilerinizi çalmak için kullandığı yöntemler de vardır. Kredi notunuzu öğrenebileceğiniz tek resmi yer Findeks dir. İnternet bankacılığı üzerinden de kredi notunuzu öğrenmeniz mümkündür. Ama başka bir siteden kredi notunuzu öğrenmeniz mümkün değildir.

Kredi notunuzu bir ücret karşılığında öğrenirsiniz. Bu ücret de 4.5 TL gibi cüzi bir miktardır. Bir çok sitede kredi notunuzu ücretsiz öğrenme yolları gibi seçenekler sunan hesaplayıcılar vardır ama bunların hepsi sahtedir. Kişisel bilgilerinizi kesinlikle bu yerlerde paylaşmayın.

Özellikle kredi kartı, kimlik numarası, cep telefonunuzu ve hesap numaralarınızı, şifrelerinizi asla bu tür ortamlarda paylaşmayın.

//www.kredisorgulama.org/tc-no-ile-kredi-notu-ogrenme

Findeks Güvenli Mi?

Findeks, internet bankacılığı gibi, güvenli bir sitedir. Sisteme üye olduğunuzda, cep telefonunuza bir sms gelir ve bu sms ile girişinizi güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

Sisteme girdiğinizde, bir çok farklı ödeme yolu ile ödeyebileceğiniz kredi notu öğrenmek için kullanılacak işlem ücreti vardır. Risk raporu ile birlikte 8 lira olan bu ücrette sadece notunuzu öğrenmek isterseniz, 4.5 TL ödemeniz gerekmektedir.

Findeks kredi notusms gibi yöntemlerle öğrenilmez. Ancak kredi notunuzun sonucu cep telefonunuza da gelir.

Kredi Notu Findeks Dışında Nereden Öğrenilebilir?

Kredi notunun internet bankacılığından da öğrenilmesi mümkün olmaktadır. Bankaların sistemlerinden de öğrenilebilen kredi notunuzu yine aynı ücretler karşılığında internet bankacılığından da öğrenebilirsiniz.

Ayrıca banka şubesine gidip kredi başvurusu yaparken de kredi notunuzu öğrenmeniz mümkün olmaktadır. Kredi notunuz düşükse, yükseltmek için gereken uygulamaları yapabilirsiniz. Kredi notu aylık güncellendiği için hesabınızdaki olumlu hareketler, para giriş çıkışı, düzenli yapılan kredi kartı ödemeleri ve kredi borcunun tamamen kapatılması gibi durumlar, kredi notunuzun yükselmesini sağlar.

Kredi notunuzun 1400 üzerinde olması durumunda, genelde kredi başvurunuz onaylanır. Kredi başvurunuz onaylandığında kısa sürede kredinizi kullanabilirsiniz.

//www.kredisorgulama.org/kredi-notum-ne-zaman-guncellenir

Kredi Notu Ayın Kaçında Güncellenir?

Kredi kullanmak isteyenler ve kredi notları düşük olanların çok sorduğu sorulardan olan kredi notu ayın kaçında güncellenir? Sorusunun cevabını bilmiyoruz.

Kredi notunuzu öğrendiğiniz tarihten, 1 ay sonra yine kontrol ederseniz, kredi notunuzun değiştiğini görürsünüz. Çok fazla kredi başvurusunda bulunmadan hesabınızdan havale ve eft yaparak, kredi limitlerinizi sonuna kadar kullanmamanız, kredi notunuzun olumlu yönde etkilenmesine yardımcı olacaktır.

Kısa sürede yükselmesi için kredi notunuzu öğrendiğiniz tarihten itibaren, vadesiz hesabınızda bir miktarda para bulundurup, havale, EFT, otomatik ödemeler yapın. Kredi kartlarınızın borcunun tamamını kapatın, tüm kredili ürünlerin ödemesini zamanında yapın ve 1 ay sonra yine kontrol ederek kredi notunuzun yükseldiğine tanık olun.

Kredi notunuz yükselmediyse, kredi kullanmak için gelirinizin yüzde 70’inden fazlasını kullanmışsınız anlamına gelebilir.

Kategori: Kredi Notu
Yazar: Tarih: 12 Eylül 2016 - 1:32:49

Benzer Konular

Yukarı Çık