Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Notu Neden Düşer?

Kredi notunun düşmesinin ardından birçok etken bulunmaktadır. Bu etkenlerin içerisinde bankalardan önceki dönemlerde alınan kredi kartlarının veya kredilerin borçlarının ödenmemesi bulunur.

Kredi notu kişilerin ödeme güçlerine göre düzenlenmektedir. Bu sayede bankalar kime kredi vereceğini görebilmektedir. Değişen sisteme göre çoğu banka kefil istemeden direkt olarak banka kredi notuna bakmaktadır. Bir kişi önceki dönemlerde bir bankadan kredi aldıysa ve bu kredi ödenmediyse o kişinin kredi notu anında düşmektedir. Bununla birlikte kredi borcu geç ödenirse veya çeşitli sorunlar çıkarsa yine kredi notu düşmektedir.

Kredi notu neden düşer? Sebebi: Kredi notunun düşmesinin en önemli nedeni budur. Kredi alımının dışında kredi kartı borçları da kredi notunun düşmesine neden olmaktadır. Kredi kartlarının aylık ücretleri ödenmediği takdirde bu durum kişilerin kayıtlarına geçmektedir.

Kredi notunun düşmesinin çeşitli nedenleri bulunmaktadır. Kredi kartı konusunda kara listeye düşen kişilerin ilerleyen dönemlerde bankalardan kredi çekebilmesi oldukça zordur. Kredi notu olmayan kişilerin bankalar ile işleme geçmesi gerekmektedir. Kredi notu bu sayede oluşur ve ödeme durumlarına göre gelişir.

Bu yüzden dolayı borçlarınızı ödemeden yahut kredi notu yükseltme teknikleri ile puanınızı yukarı çekmeden kredi başvurusunda bulunmayınız.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 27 Eylül 2015 - 11:08:18

Benzer Konular

Yukarı Çık