Kredi Notu Öğrenme Sorgulama


Kredi Notu Düşük Olanlar Nasıl Kredi Çekebilir?

Kredi çekmek için bankalara kredi başvurusu yapan kredi notu düşük tüketiciler, olumsuz değerlendirilen kredi başvuru sonucu ile karşılaşıyor. Acil nakit ihtiyacı olduğunda kredi başvurusunun reddedilmesi oldukça can sıkıcı bir durum. Günümüzde birinden borç istemek de, kredi çekerken birinden kefil olmasını istemek de oldukça zor. Kredi notu düşük olan tüketiciler, genellikle reddedilen kredi başvurusu ile karşı karşıya kalsa da, kara listede olmayan tüketiciler için kredi almanın birkaç yolu var. Peki, tüketiciler kredi puanları düşük olduğunda nasıl kredi çekebilir?

1)Kolay Kredi Veren Bankalar 

Bazı bankalar, diğer büyük bankalara oranla daha kolay kredi veriyor. Bu noktada müşteriye ihtiyaç duyan bankaları tercih etmek oldukça önemli. Eğer acil nakit ihtiyacınız varsa ve düşük bir kredi puanına sahipseniz, o halde büyük bankalar yerine şubelerinde başvuru için sıra beklemediğiniz daha küçük bankaları tercih etmelisiniz. Kredi notu düşük olana kredi veren Nkolay Kredi, bir Aktif Bank ürünüdür. Düşük kredi puanını dert etmeyeceğiniz Nkolay Kredi ile kredi alabilmeniz için sigortalı olarak çalışıyor olmanız önemli bir kriter.

2) Teminatlı Kredi 

Emekli maaşınız, kira geliriniz ya da ev, araba, arsa gibi tapularınız varsa; kredi notunuz düşük olsa da bankalardan teminatlı kredi alabilirsiniz. Bu tip kredi seçeneğinden yararlanmak istiyorsanız, başvurularınızı şubelerden yapmanızı öneriyoruz. İnternetten ya da SMS ile kredi başvurusu yaptığınızda, bankalar sizin ilk olarak kredi notu ve gelir durumunuza bakar. Notunuz düşük olduğunda başvurunuz olumsuz değerlendirilebilir. Bankaya, borcunuzu ödeyeceğinizi garantilemek için bankaya bir teminat gösterebiliyorsanız, belirli bir limite kadar olan kredi başvurularınız genellikle olumlu değerlendirilir.

3) Kefil ile Kredi 

Tıpkı teminatlı kredi seçeneği gibi kefil ile kredi de, yine kredi notu düşük olan tüketiciler için kredi almanın bir diğer yoludur. Kredi sicili bozuk olan vatandaşlara bankalar güven sorunu yaşayacak ve düşük miktarda bir kredi başvurusunu bile reddedecektir. Bu durumda kendinize kredi sicili temiz ve düzenli bir geliri olan bir kefil bulmanız işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracak. Kefil ile kredi almak istiyorsanız; kefil ile birlikte başvuru yapacağınız bankanın şubelerinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

4) Banka Birikimi 

Bankada belli bir birikiminiz varsa, kredi notunuz düşük olsa bile banka size kredi verebilir. Bu birikim kısa vadeli değil uzun vadeli olmalıdır. O nedenle kredi başvurusu yapmadan kısa bir süre önce banka hesabınıza belli bir miktar para yatırmak çok da işinize yaramayacak. Bir de bu noktada dikkat etmeniz gereken, kredi başvurusunu banka hesabınızın olduğu bankaya yapmaktır. Böylece kredi başvurunuzun olumlu değerlendirilme şansını da arttırmış olacaksınız.

5)Gelire Göre Düşük Kredi Talebi 

Eğer başvuru yapacağınız kredi tutarı gelirinize oranla makul bir seviyede ise, kredi notu düşük olsa bile banka size kredi verebilir. Özellikle aynı iş yerinde 6 aydan daha uzun süredir sigortalı olarak çalışıyorsanız ve gelirinize oranla fazla borcunuz yoksa, bankalara kredi talebinde bulunabilirsiniz. Konuyla ilgili olarak dilerseniz şu yazımızı da inceleyebilirsiniz…

Bizlere Soru SORUN, En Kısa Sürede Cevap Alın ! Soru Sormanız için Soru-Cevap bölümünü ziyaret edin.
Uzmana soru
sor
Kategori: Kredi Notu
Yazar: Tarih: 9 Ocak 2017 - 10:20:21

Benzer Konular

Yukarı Çık