Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Notu Düşük Olan Kişiler Nasıl Kredi Kullanabilir?

Kredi; herhangi bir ihtiyaç veya satın alma işlemi amacıyla sık kullanılan bir borçlanma aracıdır. Kredi kullanırken kredinin faizini ve verilip verilmeme durumunu ortaya çıkaran kredi notu her insan için farklı değere sahiptir. Kredi notu düşük kişiler kredi kullanırken sıkıntı yaşasalar da bazı yöntemlerle kredi almak mümkün.

Doğru Banka Seçimi

Bazı bankalar kredi notu düşük olan riskli gruptaki kişilere kredi olanağı sunmaktadır. Normal kredilere göre daha yüksek faiz içermesine rağmen kredi ihtiyacı olan kişiler bu bankaları tercih edebilir. Burada yapılması gereken kredi notu düşüklere kredi veren bankalar hangileri belirlemek ve bu bankalara kredi başvurusunda bulunmaktır.

Kefil Yardımıyla Kredi Kullanmak

Özellikle orta risk grubunda bulunanlar tarafından tercih edilen kefil yöntemi sayesinde kredi almak mümkün. Kefilli kredi veren bankalar belirlenerek kefil kişiyle birlikte krediye başvurulması yeterlidir. Bu konuda unutulmaması gereken bir detay da kefil olacak kişi eğer evli ise eşinden rızasının olduğuna dair kanıt sunması gerektiğidir. Genellikle kefille birlikte gelerek imza atması bu süreç için yeterlidir. Kefil olacak kişinin ise riski çok düşük olan kredi notuna sahip olması veya gelirinin kredi tutarına uygun ölçüde olması gibi şartlar aranır. Kefil sistemi çoğu banka için bir güvence olarak görülür.

Menkul veya Gayrimenkul Teminatı

Kredi notu düşük olan kişiler için uygulanabilecek bir başka kredi alma yöntemi ise teminat gösterilmesi yöntemidir. Az riskli kredi notuna kredi veren bankalar tarafından da tercih edilebilen bu yöntem daha çok düşük kredi notu olanlar tarafından tercih edilir. Kişi elinde bulunan bir taşınır veya taşınmazı teminat olarak göstererek kredi başvurusunda bulunur. Özellikle taşınmaz varlıklar güvence olarak kabul edileceği için kredi alma işlemi rahatlıkla gerçekleştirilebilir.

Kategori: Kredi Notu
Yazar: Tarih: 9 Ekim 2017 - 6:33:16

Benzer Konular

Yukarı Çık