Kredi Notu Öğrenme Sorgulama


Kredi Kartıyla Alınan Ürünün İadesi

Günümüzde hem kolay hem hızlı olmasından dolayı artık hayatımızın birçok yerinde kredi kartı bulunuyor. Kredi kartı ile yapılan alışverişlere tanınan ayrıcalıklar ve kampanyalar alışveriş severlerin en çok önem verdiği bir konu olmakla beraber rahat bir alışveriş imkanı bulunuyor.

İnternet üzerinden veya birebir aldığınız bir ürünü geri iade etmek istediğinizde bu hak Tüketici Hakları ile iade edilebilme hakkına sahipsiniz. Herhangi bir ürünü aldığınızda iade edebilir ve paranızı geri alabilirsiniz. Fakat bazı mağazalar bu gibi durumlara çok cazip bakmıyor ve müşterinin isteğine karşılık vermek istemiyor.

Bu gibi durumlar da Tüketici Haklarına başvurarak neyi değiştirmek istediğinizi faturanızı veya kredi katı slipinizi ileterek gerekenin yapılmasını isteyebilirsiniz. Herhangi bir ürün aldığınızda yapmanız gereken en önemli şey her ihtimale karşılık faturanızı veya kredi kartı slipinizi atmamanızdır. Çünkü aldığınız üründen memnun kalmayıp değiştirmek istediğinizde firmalar sizden delil niteliğindeki bu belgeleri istemektedir.

Faturanızın olmadığı durumlarda firma size paranızı iade etmeyebilir. Bu nedenle faturalarınızı mutlaka saklamalısınız. Böylelikle de yasal olarak iade hakkınızı rahatça kullanabilirsiniz.

Bizlere Soru SORUN, En Kısa Sürede Cevap Alın ! Soru Sormanız için Soru-Cevap bölümünü ziyaret edin.
Uzmana soru
sor
Kategori: Kredi Kartları
Yazar: Tarih: 11 Mart 2016 - 9:20:57

Benzer Konular

Yukarı Çık