Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Kartım Kopyalanmış Ne Yapmalıyım?

Kredi kartınız kopyalanmış ise ne yapmalısınız? Hepimiz günlük yaşantımızda kredi kartı kullanıyoruz gerek alışveriş gerek aracımıza yakıt için ya da v.s ihtiyaçlarımız için ve onu çantamızın yada cüzdanımızın en kıymetli yerinde saklıyoruz şifresini girerken türlü gizlemeler yapıyoruz neden?

Çünkü bu işin bile birçok yolsuzluğu çıktı artık kredi kartını çalmak yerine işi daha profesyonel hale getirip kredi kartını kopyalıyorlar evet yanlış okumuyorsunuz artık işi bu denli büyüttüler. Para çekilen atm’ye bir düzenek kuruyorlar takılan aparat sayesinde kredi kartı kopyalanıyor ve şifre yazılan bölümün üzerine gizli kamera koyarak  şifreyi öğrenip kredi kartını kullanmaya başlıyorlar ve işin korkunç yanı kredi kartı bilgileri doğru olduğundan ispatlama şansınızda zor oluyor.

Bu kötü olayla karşılaşmadan yapılması gereken bankada bulunan hesaplarınızı sıklıkla kontrol etmeniz ancak oldu ki böyle bir olayla karşılaştınız ilk yapılması gereken bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartınızı kullanıma kapattırmak ancak hepimiz biliyoruz ki müşteri temsilcisine bağlanmak oldukça zor ancak artan bu hırsızlık, kayıp ve kopyalama olayları nedeniyle menünün en başında bu konuları seçerek işleminizin daha hızlı olması sağlanıyor.

Kartınızı sadece telefonda iptal ettirmekle kalmayın ve banka şubenize giderek yazılı müraacatta bulunun. Kartın haksız kullanımı ve sigortalanması kanuna göre kopyalandığına dair beyanınızdan önceki 24 saat dilimi içinde olan 150 Tl’lik ödemeden siz sorumlu oluyorsunuz. Bu konuda dikkatli olunmalı hatta bankanın ihmali olduğunu düşünüyorsanız bankaya bile dava açabiliyorsunuz. Artık herşeyde olduğu gibi bunda da gözümüzü dört açıp çok dikkatli olmamız gerekiyor.

Kategori: Kredi Kartları, Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 24 Şubat 2016 - 8:00:45

Benzer Konular

Yukarı Çık