Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Kartı Reddedilme Nedenleri

Kredi kartı reddedilme nedenleri çeşitlidir.İlk sırada kredi puanınızın düşük olması gelmektedir. Bankaların ilk baktıkları kredi puanınız olduğundan, bunun düşük olması bankaların size güvenmemesini sağlar.

Bankalarla ilgili geçmişinizde çok önemlidir. Önceden kredi alıp veya kredi kartı kullanıp borçlarınızı geç ödemiş ya da ödemeyerek icralık durumuna düşmüşseniz krediniz reddedilir.

Adınıza kayıtlı faturalar varsa ve siz bunları zamanında ödememiş veya herhangi birinden icralık olmuşsanız kredi talebiniz red yer.

Bankalarda vadesiz hesabınızın bulunmaması size eksi puan kazandırır. Hesablarınız varsa da hareketli olması sizin yararınızadır. Bu nedenle kredi kartı başvurusu yapmadan önce mutlaka kendinize ait birkaç vadesiz hesap olsun. Her gün birinden diğerine para aktararak hesaplarınıza hareket sağlayın.

Tekrarlayan başvurular yapmayınız. Bir daha reddedilseniz tekrar başvurma yerine öncelikle kredi puanınızı nasıl yükseltebilirsiniz? neden reddedildiniz? yanlışlarınız ve eksiklikleriniz nelerdir? bunları inceleyerek düzeltme yoluna gidiniz. Çünkü her başvurunuzda notunuz düşeceği için kabul oranınız sürekli azalacaktır

Krediniz reddedildikten sonra belli bir süre beklemeniz ve reddinize sebep olan durumu düzelmeniz gerekmektedir. Bu süre içinde bankayla çeşitli işlemler, fatura ödemeleri yapmanız sizin açınızdan iyi olacaktır. Bankanın size güvenmesi için gereken işlemleri yapmanız şarttır. Bu sayede kredi puanınızda yükseleceğinden, bir daha ki kredi kartı başvurunuza faydası olacaktır.

Kredi kartı başvuruları içinde kredi puanınız önemli olduğunuzdan sitemiz üzerindeki kredi notu yükseltme teknikleri ve yolları ile ilgili yazımızı dikkatli okuyarak bu konuda bilgi alınız. Oradaki bilgiler ışında sadece kredi kartı başvuru için değil banka kredisi çekmeniz de daha kolay olacaktır.

 

Kategori: Kredi Kartları
Yazar: Tarih: 18 Haziran 2015 - 12:36:08

Benzer Konular

Yukarı Çık