Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Kartı Çeşitleri

Tüketicilerin nakit kullanım araçlarından en çok kullandıkları hiç kuşku yok ki kredi kartlarıdır. Tüketiciler alışverişlerini kredi kartları limitlerinin oranları üzerinden ödemelerini kredi kartları ile yaparlar. Kısacası kredi kartları, tüketicilere banka tarafından verilen, alışveriş gibi ihtiyaçlarda para yerine geçen ve alış veriş yapılan yere ödeme garantisi veren bir yöntem olarak dikkat çekiyor.

İlgili: Garanti Kredi Kartı Çeşitleri ve Başvuruları

Kredi kartları aynı zamanda sadece ödeme ile alakalı değil aynı zamanda farklı amaçlar için de kullanılabiliyor. Bu seçeneklerden birisi de nakit avans seçeneğidir. Tüketiciler, nakit paraya ihtiyaç duyduklarında kredi kartlarından belli faiz oranları ile nakit avans çekebilirler. Aynı zamanda tüketiciler nakit avans ihtiyaçlarını kredi kartlarından sağlarlarken taksitli nakit avans seçeneklerini de kullanabiliyorlar.

Kredi kartları bankalar tarafından tüketicilere verilen ve kullanıldığında belli bir aylık ödemesi olan kartlardır. Kredi kartları sonradan ödemeli kartlar olduğu için ödemelerin vaktinde yapılması gerekiyor. Vaktinde yapılmayan ödemelere faiz oranları işlemektedir. Tüketicilerin kredi kartlarını bilinçli bir şekilde kullanmaları ilerde sorun yaşamalarının önüne geçecektir.

Bilgi: Kredi Kartı Tercihinde Yardımcı Olacak Bilgiler

Kredi Kartı Çeşitleri Nelerdir?

Bankaların tüketicilere sunmuş oldukları kartların çeşitleri tüketicilerin potansiyellerine göre değişiklik göstermektedir. Kısacası hem ticari müşterilerine hem de bireysel müşterilere uygun kredi kartı seçenekleri sunuluyor.

Genellikle bireysel müşterilere bankalar tarafından daha fazla kredi kartı veriliyor. Bunun haricinde elbette ticarethanelerin de ihtiyaçlarını karşılamaları için bankalar tarafından kredi kartı imkanları sunulmaktadır. Bu nedenle kredi kartı çeşitlerini ticari kredi kartları ve bireysel kredi kartları olarak ikiye ayırmak mümkündür.

Bireysel kredi kartları isminden de anlaşılacağı üzere kişiye ait kredi kartı olup kartın üzerinde yazan isim ve soy isim haricinde kullanılmaması gereken kart çeşididir. Ticari kredi kartları ise ticari anlamda hizmet veren şirket ya da firma hamiline verilen kredi kartlarıdır.

Kategori: Kredi Kartları
Yazar: Tarih: 17 Şubat 2017 - 10:27:41

Benzer Konular

Yukarı Çık