Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme işlemi, var olan kredi kartı ekstrelerinizi son ödeme tarihlerinde üst üste  ödemeyemediğiniz durumlarda haciz, icra ve hapis yatmak vb. gibi olumsuz işlemlerinden önce başvurulan son aşama diyebiliriz. Kredi kartı taksitlendirme son derece güvenilir bir hizmettir.

Biriken borçlarınızı, bankanın sağladığı ayrıcalıklara göre bir ödeme periyodu oluşturulur. Ve sizin de ödeyebileceğiniz zaman dilimlerine göre düzenlenir.

Yine de kredi kartlarınızı kullanırken borçlanmamanızı ve böyle işlemlerle uğraşmamak için daha dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

Ödeyemediğim Kredi Kartı Borcumu Nasıl Taksitlendiririm?

Düzensiz ve tutarsız harcamalar, ‘Nasıl olsa sonra ödeyeceğim’ düşüncesiyle yapılan harcamalar, bireylerin aşırı borç yapmasına hatta kredi kartı ekstrelerinin bile minimum seviyede olmasına rağmen onu bile ödeyemeyecek duruma gelmesine neden olabilmektedir.

Kredi kartı borcu taksitlendirme işlemini yapmak için öncelikle borçlandığınız banka ve bankalara başvuru yapmalısınız.

Daha sonra ödeme yapamadığınızı bir dilekçe ya da yüz yüze görüşmeler yaparak belirtmeniz gerekmektedir.

Bankanın müşteri hizmetleri ya da daha yetkili biri, isteğinizi olumlu ya da olumsuz karşılayabilir. Olumlu karşıladığı takdirde sizin için bir ödeme periyodu düzenlenmektedir. Bu periyoda göre, hem bankaya hem de size uygun ödeme takvimi düzenlenmektedir.

Bunun yanı sıra borç kapatmanız için borç kapatma kredisi gibi bir sistemde bulunmaktadır. Bu sisteme kredi kartı borç transferi de denilmektedir. Borç transferine (borç kapatma kredisi) göre, birkaç bankaya olan borcunuz bir bankada toplanarak ödeme işlemidir.

Bu sayede bireylerin, çeşitli bankalarda olan borçlarını bir bankada bir araya getirerek sorun yaşamadan tek bir bankada oluşturulan borç ödeme periyoduna göre tek bir bankaya ödeme yapabilmektedir.

Kredi Kartı Taksitlendirme Yapan Siteler

Biliyorsunuz ki asgari ödemeler ya da minimum ödemeler yaparak büyük borçlarınızı ödeyemezsiniz ve borçlarınızı bitiremezsiniz. Bankaların yüksek faiz tutarlarını ödedikten sonra borcun asla bitmediğini göreceksiniz.

Kredi Kartı taksitlendirme hizmeti ile asgari ücreti değil anaparayı ödemeye ve faizlerden kurtulmaya başlamaktasınız.

Yaptığınız harcamaların bir sonu gelmiyorsa ve sürekli kredi kartınızla harcamalarınızı karşılıyorsanız borcunuzu taksitlendirmek durumunda kalabilirsiniz.

Gelişen dünya ve teknoloji ile telefonlar ve bilgisayarlarımızdan her şeye ulaşabilmekteyiz. Kredi kartınızı internet üzerinden taksitlendirmek istiyorsanız bunu bazı sitelerden yapmanız mümkündür.

İnternet üzerinden kredi borcu taksitlendir araması yapabilir ve seçtiğiniz site üzerinden sitede bulunan kredi taksitlendir seçeneğine basıp karşınıza çıkan formu doldurmanız yeterli olmaktadır.

Sitelerde taksitlendirme 9 ile 36 ay arasında değişmektedir. Bunları her bankanın kendi şubesinden veya internet adresinden öğrenebilirsiniz.

Kategori: Diğer
Yazar: Tarih: 8 Eylül 2016 - 11:44:51

Benzer Konular

Yukarı Çık