Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Dosyanızın Takibe Düşmesi

Bankadan aldığınız krediyi belirtilen vadeler de düzenli ödemeniz gerekmektedir. Ödenmemesi durumunda Kredim takibe düştü ne yapmalıyım diye bir soru ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Kredinizi ödemezseniz direk takibe düşerseniz. Ayrıca bu takip kredi puanınızı düşürecek ve bankaların ortak sistemi olan kara listeye girmenize neden olacaktır. Kara listeyi girmeniz halinde hiçbir banka size kredi veremeyecektir. Ayrıca yasal takip anında oluşan bir sistem değildir. Bankalar size 3 aylık bir süre dilimi sunmaktadır. Eğer borcunuzu 3 ay içerisinde ödemezseniz yasal takibe girersiniz. Geciken ödemeniz de artan faizler ile karşınıza çıkacak. Krediniz takibe düştükten sonra aktif borcunuzu sıfırlamanız gerekiyor. Borcunuzu ödedikten sonra takipten çıkacaksınız. Ardından tekrar kredi notunuzu yükseltmek için düşük miktarlı bir kredi kartını alın ve ödemeleriniziz düzenli yapın. Bir süre sonra kredi notunuzun yükselmeye başladığını göreceksiniz.

     Kredim takibe düştü ne yapmalıyım? Derdinizden bu şekilde kurtulabilirsiniz. Bu sorunla karşılaşmamak çin aylık ödemeniz gereken tutarın hepsini ödemeseniz bile asgari ücret tutarını ödeyin.

Kategori: Genel, Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 13 Eylül 2015 - 5:23:47

Benzer Konular

Yukarı Çık