Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekmektedir?

Kredi alabilmek pek çok kişinin arzuladığı ve paraya olan ihtiyacından dolayı da tercih ettiği bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Paraya ihtiyaç duyan birçok kişi bankalardan para çekmeyi tercih etmektedir. Bunun en büyük nedenleri arasında bankaların yasal olmaları yatmaktadır. Bankalar kişilere faiz uygulaması yaparak yani, vermiş oldukları krediyi daha sonra daha yüksek miktardan olmak üzere vererek kazanç sağlayan kuruluşlar arasında bulunmaktadırlar Bankalardan kredi alma talebiyle bankalara başvuru yapan kişilerin sağlaması gereken şartlar bulunmaktadır. Bu şartları sağlamadan bankalar kişilere kredi vermek istemezler. Bu şartlar da kısaca belli başlı gruplar altında toplanmaktadır

Kredi Çekmek İçin Ne Kadar Sigortalı Olmak Gerekir

Kredi Çekmek İçin Ne Kadar Sigortalı Olmak Gerekir

Kredi çekmek istiyorsanız ilk olarak mutlaka sigortalı olmanız gerekmektedir. Sigortalı değilseniz bankalar size çok yüksek ihtimalle kredi çıkartmayacaktır. Kredi almak için gereken sigortalı olma süresi 6 ay olarak belirlenmiştir.  6 ay sigortalı olmayan kişiler bankalardan kredi alamamaktadırlar. Kişilerin sigortalı olması sosyal bir güvence, tabiri caizse sırtını yaslayabilecekleri bir duvar olduğundan ötürü bu bankalar açısından büyük bir önem teşkil etmektedir. Bazı durumlarda yan gelirler olarak kabule edilen gelirlerle de kredi verebilen bankalar olsa da, bu biraz zordur. Bazı durumlarda kira gelirleri olan kişilerin bunu kanıtlamaları durumunda kişiye kredi çıktığı gözlemlenmiştir. Ancak çalışmayan kişiler krediyi öderken zor durumda kalabileceklerinden ötürü bankalar hem daha fazla kredi mağdurunun olmaması hem de kendileri açısından bir sorun oluşmaması ve alacaklarının tahsilini çok daha rahat yapabilmek için bu konuda sigortası olan kişilerle çalışmayı tercih etmektedirler.

Sigortası bulunan kişiler bankalara giderek kredi çekmek istediklerin söyleyebilir bununla alakalı olarak internet şubeyi kullanabilir ya da bankaların resmi sms numaraları aracılığıyla da kredi çekmek amacıyla başvuru yapabilmektedirler. Bankalar kendilerine kredi başvurusunda bulunmuş olan kimseyi detaylıca incelemeyi tercih etmektedirler. Böle kişinin siciline inilmekte ve geçmiş dönemde yaptığı ödeler iyice kontrol edilmektedir. Kişinin ödemeleri takip edilip buna göre o kişiye kredi çıkıp çıkmayacağı konusunda bir fikir yürütülmektedir. Bankalar kredi başvurusunda bulunmuş olan vatandaşa kredi vermeyi tercih ederse bu durumda yapılan şey kişiye durum bilgilendirmesi yapmak olacaktır.

Kategori: Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 20 Ağustos 2016 - 9:17:25

Benzer Konular

Yukarı Çık