Kredi Notu Öğrenme Sorgulama


Kredi Çekerken Hayat Sigortası Yaptırmak Zorunlu Mu?

Kredi çekerken bankalar hayat sigortası yaptırmamızı talep ederler. Özellikle konut ve taşıt gibi yüksek rakamlı krediler de bu şartı hiçbir banka atlamamaktadır. Hayat sigortası yaptırmak zorunlu değil fakat yaptırmak tamamen lehimize neden mi?

Öncelikle sigorta yaptırmaz iseniz başınıza bir şey geldiğinde vefat durumlarında borcunuz otomatik olarak geri de kalan aile bireylerine devredilmektedir. Bu durumu yaşamamak için sigorta yaptırmak en makul davranış gibi duruyor.

Kredi Çekerken Hayat Sigortası Ne İşe Yarar?

Kredi çekerken hayat sigortası yaptırmak zorunlu değil fakat bankalar bunu şart olarak koşuyorlar ve sigorta yaptırmazsanız bazıları kredi vermekten vazgeçiyorlar. Hayat sigortasında ki bankaların amacı borcun ödeneceğini bir nevi garanti altına almaktır. Konut kredilerinde sadece Dask zorunlu tutulmaktadır ve yasa olarak da belirtilmiştir.

hayat sigortası zorunlu mu

hayat sigortası zorunlu mu

 

 

Kredi Çekerken Hayat Sigortası Hesaplama

Sizde kredi çekerken hayat sigortası yaptırarak hem kendinizi hem de geleceğinizi garanti altına alabilirsiniz. Hayat sigortası maliyeti yıllık 50-70 TL arası değişim göstermektedir. Kredi vadeniz süresince hayat sigortanızı yeniletmeniz gerekmektedir. Yeniletmez iseniz kalan borcunuz yine ailenize devredilebilir.

Bizlere Soru SORUN, En Kısa Sürede Cevap Alın ! Soru Sormanız için Soru-Cevap bölümünü ziyaret edin.
Uzmana soru
sor
Kategori: Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 18 Ocak 2016 - 12:23:42

Benzer Konular

Yukarı Çık