Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Diyenler Buraya

Dünyanın bin türlü hali var.Geçici bir dönem için işsizlik yaşıyor olabilirsiniz,geliriniz düşmüş olabilir veya bazı sağlık problemleri yaşıyor olabilirsiniz.Bu problemlerinizden dolayı kredilerinizi ödeyemiyor ve ne yapacağınızı bilemez bir durumda olabilirsiniz.Eğer kredinizi ve kredi kartınızı ödeyemiyorsanız bazı yöntemleri kullanarak borçlarınızı yapılandırabilirsiniz. Öncelikle kendi bankanızla görüşerek krediyi yeniden yapılandırabilirsiniz yada başka bir bankayla görüşüp borç transferi yapabilirsiniz. Peki bunları nasıl mı yapabilirsiniz?

Kredi kartınızı ödeyemiyorsanız asgari tutarınızı ödemeye çaba gösterin. Çünkü kredi kartlarında yasal takip süreci 90 gün ve sonrasında ödenmeyen kartlar için başlamaktadır.Kredi kartı ekstrenizde ki borcu taksitlendirme yaparak yeniden yapılandırabilirsiniz. Belirli faiz oranlarıyla kredi kartı borcunuz 12 vadeyle taksitlendirilebilir.

Kredi Kart borcunuzu kapatmak için borcunuzu başka bir bankanın kredi kartına transfer edebilirsiniz.Böylece tüketici kredisi çekerek ödemek yerine daha az masraf ödemesi yapmış olursunuz.Tabi transfer yapamıyorsanız kredi notu uygunluk durumuna göre tüketici kredisi çekerek tüm kredi kartı borcunuzu kapatabilirsiniz.

Kredinizi ödeyemiyorsanız yıl sonu bankaların bilanço dönemi yaklaştığı zamanda kredinizi yapılandırmak için bankanıza başvurabilirsiniz. Çoğu banka borsayla ilişkili olduğu için bilançolarında batık kredi görünmesini istemeyecekleri için kredinizi yapılandıracaklardır. Bazı bankalar yasal takibe düşmediğiniz müddetçe kredinizi yapılandırmak istemeyeceklerdir.

Eğer kredi notunuz uygunsa başka bir bankayla görüşüp kredi borcunuzu transfer yapabilirsiniz. Bankalar kredi konusunda birbirleriyle rekabet halinde oldukları için daha düşük faizli bir kredi bularak bile transferinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kategori: Borç Sorgulama
Yazar: Tarih: 2 Şubat 2016 - 12:42:12
Etiketler:

Benzer Konular

Yazıya Yapılan Yorumlar

 1. murat dedi ki:

  Kredilerim dağınık ödeyemedim bir kaç aydır. Şu an çalışıyorum maaş 2500 TL ve bana 50000 TL para lazım taksitle geri ödeyebilirim.

 2. Mustafa dedi ki:

  Acil 20000 liraya ihtiyacım var

 3. Orhan dedi ki:

  Benimde acilen 30000 TL ye ihtiyacım var bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

 4. Neşet dedi ki:

  Acil 25000 lira 1500 geri ödemeli senet karşılığı Ankara’da memurum geri ödeme yapabilirim.

Yukarı Çık