Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Borcumu Geciktirdim Kredi Notum Düşer Mi?

Ülkemiz genelinde tüm bankalar kredi ve kredi kartı onayı verirken öncelikle kredi notunuza bakarlar. Eğer bu not belirlenen aralıkta değil ise güvenilir olmayan müşteri sıfatı alırsınız ve banka kredi taleplerini red etmek zorunda kalır. Kredi notunu yaptığımız ödemeler direk etkilemektedir.

Kredi Notunu Etkileyen Faktörler

Kredi ya da kredi kartı borcu ödeme hatta elektrik, su, doğalgaz gibi fatura ödemeleri de kredi notunuzu etkilemektedir. Bankadan kredi çektiniz ve birkaç ay kredi borcunuzu ödeyemediniz, aklınızda da kredi borcumu geciktirdim kredi notum düşer mi sorusu geldi ise bu konuyla alakalı açıklamamızı yapalım.

Kredi notunuzu ya da hafta geciktirdiğiniz de kredi notunuz düşüş yaşamaz. Geciktirdiğiniz süre bu konuda çok önemlidir. 1  Ayı aşkın yaşanan gecikmeler de banka uyarısı almaya başladığınız süre zarfında kredi notunuz düşmeye başlayacaktır.

Kredi Notu Düşüş Nedenleri

Eğer kredi notunuzda düşüş yaşanmaya başladığında yeniden kredinizi düzenli ödemeye başlarsanız kredi puanınız da düşüş yaşanması duracaktır ve ödeme düzeniniz doğrultusunda tekrar kredi notunuz da yükselecektir. kkb.com.tr kredi notu negatif kaydı düzeltme işlemlerinizi hemen gerçekleştirmelisiniz.

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 4 Ocak 2016 - 12:25:23

Benzer Konular

Yukarı Çık