Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Borcum Var Askere Gideceğim

Asker; özel yasalarla silahlı kuvvetlere katılan ve resmi kıyafet taşıyan kişiler,ülkeyi iç ve dış tehditlere karşı savunmadır görevleri ancak bizim ülkemizde bundan çok daha fazlasıdır.Bizim için asker en üst kademedir her şeyin en iyisini hak edendir.

21 yaşından gün alan her T.C vatandaşı olan erkekler askere gitmek üzere çağrılırlar. Günümüzde uzun dönem zorunlu askerlik 12 aydır,kısa dönem er olanlar için 6 aydır. Ancak askerlik çağı gelene kimimiz okur kimimiz çalışır. Çalışırken elbette hepimizin belli başlı sıkıntıları oluyor özellikle de paraya sıkıştığımızda kredi çekiyoruz ancak askerlik zamanı geldiğinde kredi borcu ne olacak? 

Bunun cevabı maalesef kimseyi memnun etmeyen cinsten çünkü askere gidiyorsunuz diye banka hiçbir şekilde size kolaylık sağlamıyor. Çünkü bankalar kanunda askere gidenin borcu ertelenir ya da faiz işlemez gibi bir madde yok. Bu nedenle eğer yapabiliyorsanız, o maddi güce sahipseniz gitmeden önce kredi borcunuzu kapatın yada banka ile görüşerek yapılandırma isteyebilirseniz ancak bunu da yaparken sizin adınıza borcu yatıracak kişinin ödeme gücünün ne kadar olduğunu bilmeniz lazım.

Kategori: Diğer
Yazar: Tarih: 14 Şubat 2016 - 5:08:23

Benzer Konular

Yukarı Çık