Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Başvurusu Tüm Detaylarıyla

Günümüzde bankaların insanlara yönelik en büyük hizmetlerinden birisi kredilerdir. Bu krediler sayesinde kişi ve kurumlara yönelik nakit ihtiyaçları sunulmuştur. İnsanlar artık nakit sıkıntısı çektikleri anda, ilk çare olarak bankaların kredi imkanlarına başvurmaktadır. Şu an için Türkiye sınırları içerisinde varlık gösteren her bankadan kredi alabilmek mümkündür. Her bankanın kredi faiz oranları ve şartları değişiklik gösterse de; genel itibari ile her bankadan belli koşullarda kredi alabilmek mümkündür.

Bankacılık sisteminin oldukça hızlı gelişmesine bağlı olarak bankalar da kredi basvurusu aşamalarında kişilere yönelik bazı kolaylıklar sağlamaktadır. Eski zamanlarda kredilere başvurabilmek için direkt olarak şubeleri tercih etmek gerekmekteydi. Ancak günümüzde internetten ya da mobil olarak da kredi başvurusu yapılabilmektedir.

Bilgi: Kredi Başvurum Nerede ve Neden Onaylanmıyor?

Şubeden yapılan kredi basvurusu işlemlerinde bankalar sizlerden bazı evraklar talep etmektedir. Bu evrakları hazırlayarak şubelerden rahatlıkla başvuru yapabilirsiniz. Bankaların belirlediği bu evraklar değişiklik gösterebilse de, genel olarak istenen evraklar aynıdır. Bu aşamada bankaya kimlik, maaş dökümü ve kredi başvuru formunu bankaya sunmanız yeterli olacaktır. Kredilerin türlerine göre bu evraklarda değişiklik olabilir. Örneğin; alacağınız kredi bir konut kredisi ise, başvuru aşamasında bu satın alınacak konutun tapusunu da banka sizlerden isteyecektir. Aynı şekilde bir taşıt kredisi çekiyorsanız, satın alacağınız aracın noter satış belgesini de bankaya sunmak zorundasınız.

Bilgi: Kredi Başvurusu Sonuçları: Alanlar ve Görüşülenler

Bankaların internet bankacılığı sistemi sayesinde de kredilere internet üzerinden kolaylıkla başvuru yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı sistemi üzerinden kredi başvurusu yapabilmeniz için öncelikle ilgili bankanın müşterisi olmanız gerekmektedir. Ardından bir internet şifresi edinerek tüm başvurularınızı buradan yapabilirsiniz. Banka sizin her türlü bilginizi kayıt altında tuttuğu için, internet başvurularında sizlerden herhangi bir evrak talep edilmez. Bu şekilde yapılan başvurularda paranız da direkt olarak internet üzerinden sizlere verilmektedir. Ancak bu şekilde yapılan başvurularda genellikle 15 bin TL’ye kadar olan ücretler internet üzerinden verilir. 15 bin TL’yi aşan ücretler için paranızı almaya tekrardan bankaya gitmeniz gerekmektedir. İnternetten kredi başvurusu yapmanın bir diğer avantajı da, tüm işlemlerin hızlı bir şekilde olmasıdır. İnternetten yaptığınız başvurularda kredinizin cevabı 5 dakika gibi bir süre içinde size bildirilmektedir.

İlgili: En Hızlı Online Kredi Başvurusu Yapabileceğim Banka

Kredilere mobil olarak da başvuru yapmanız mümkündür. Mobil olarak yapılan başvurularda sadece TC kimlik numaranız sizden istenmektedir. Bu şekilde yapılan başvurularda da evrak talep edilmemektedir. TC kimlik numaranız üzerinden bankalar gerekli araştırmaları yapar ve kredinizin cevabını kısa bir süre içinde sizlere iletir. Kredi notunuzun düşük olmaması ve gelir durumunuzun iyi olması durumunda bankalardan rahatlıkla kredi alabilirsiniz. Bankalardan kredi alamayan kişiler genellikle kredi notu düşük olan kişilerdir. Bu bakımdan bankalardan alınan kredilerin geri ödemesinin düzenli olması çok önemlidir. Ödemelerin düzenli olmaması durumunda bankalar kredi notunu düşürmektedir. Bu durumda da krediyi çektiğiniz banka ile birlikte diğer hiçbir bankadan kredi çekmeniz mümkün olmamaktadır.

Kredisorgulama.org sitemizde “Kredi Başvurusu” ile alakalı faydalı konular:

Odeabank Kredi Başvurusu Detayları

Teb Kredi Başvurusu SMS ile Mümkün!

PTT Kredi Başvurusu ve Detayları

Yapı Kredi Kredi Başvurusu

Vakıfbank Kurban Bayramına Özel Kredi Başvurusu

Aktif Bank N Kolay Sms İle Kredi Başvurusu

Bank Asya SMS İle Kredi Başvurusu

TEB Bankası Kredi Başvuru Sonucunu Sorgulama

Halk Bankası Emekliye Faizsiz Kredi Başvurusu

Halkbank SMS ile 50.000 TL Kredi Başvurusu

Ziraat Kredi Başvurusu

Senetle Kredi Başvuruları Devam + direkt iletişim adresi

Kategori: Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 1 Ekim 2016 - 4:23:42
Etiketler:

Benzer Konular

Yukarı Çık