Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Başvurum Nerede ve Neden Onaylanmıyor?

Kredi Başvurum Neden Onaylanmıyor?

Bireyler çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kredi başvurusu yapmaktadır. Bu ihtiyaçlar gerek küçük gerekse büyük ihtiyaçlar olabilmektedir. Bu nedenle krediler; Araç Kredisi, Tüketici Kredisi, Ev kredisi ve Taşıt Kredisi vb. gibi kredi çeşitleri ile karşımıza çıkmaktadır.

Bireyler ihtiyaçlarına göre kredilere başvurmaktadır. Ama bazı kredi başvurusu onaylanmaması gibi durumlar söz konusu olmaktadır. Bu gibi durumlar nedeniyle kredi almanın zorlukları ortaya çıkmaktadır.

Kredi Başvurusu Reddedilmemesi İçin Yapılması Gerekenler

Bireyler kredi başvurularının reddedilmesinden dolayı oldukça şikâyet etmektedir. Ancak kredi başvurusunun reddedilme nedenleri kredi notunun düşük olmasıdır. Kredi notunu yüksek tutmak için yapılması gerekenler;

Öncelikle sürekli kredi başvurusunda bulunmamalısınız. Bunun nedeni ise kredi başvurusu yaptığınızda reddedilirseniz kredi notunuzun düşmesine neden olmanızdır.

İnsanlar genellikle, kredi kartı borçlarını değil de asgari ücretlerini ödemektedir. Kredi kartı borcunun tamamını ödemek puanınızı yükseltirken, asgari ücretini ödemeniz daima puanı düşürmektedir.

Kredi kartlarının ödeme gününü bir gün dahi geciktirdiğiniz takdirde kredi notunuz düşmektedir. Bu gibi durumları göz önünde bulundurup kredi notunuzu yüksek tutarsanız kredi başvurusunun reddedilme nedenleri ile ilgili problemleri ortadan kaldırmış olursunuz.

Kredi Başvurusu Reddedilme Nedenleri Nelerdir?

Bankalar ve finans kurumları aslında daha fazla müşteri istemekte ve müşteriyi reddetmemek için birçok değerlendirmeler yapmaktadır. Hatta bankalar daha fazla tüketiciye sahip olmak için kampanyalar bile düzenlemektedir.

Unutmayalım ki bankaların çalışma şekli para akışıyla gerçekleşmektedir. Yani sizden alınan para başkasına veriliyor ve başkasından alınan para size veriliyor. Bu nedenle kredi başvurum neden onaylanmadı? Sorusunun cevabı aslında çok basittir.

Bankalar kendisini güvende hissetmeyeceği müşterilerle çalışmamaktadır. Eğer müşteri daha önce ödemelerini zamanında yapmamış ise ya da birçok banka tarafından reddedilmiş ise bankalar o kişiye kredi vermek istememektedir.

Kesin olarak kredi alabilmenin bilinen iki yolu bulunmaktadır;

  • Kefil Göstermek
  • Teminat Göstermek

Bu iki durumdan birine sahipseniz banka sizin kredi başvurunuzu reddetmemektedir. Ayrıca sigortalı iseniz de banka sizin kredi başvurunuzu reddetmemektedir. Bankaya gelir belgesi göstermeniz durumunda banka yine sizin başvurunuzu reddetmemektedir.

Unutmayın ki bankalar artık ev hanımlarına ve öğrencilere dahi kredi kartı vermektedir. Bu nedenle bankaya düzenli gelir sahibi biri olduğunuzu belgeler ile ispatlamanız gerekmektedir.

Kredi Başvurum Nerede?

Bankalar düzenli ödemeler yapan ve kredi notu düşük olmayan bireylerin kredi başvurusu onaylanmama nedenleri arasında kefil ya da teminat gösterilmemesini göstermektedir.

Yani kredi notunuz ne kadar yüksek olursa olsun bankalar Araç Kredisi, Ev kredisi ve Taşıt Kredisi gibi yüksek miktarlı kredilerde mutlaka kefil ve teminat gösterilmesini istemektedir.

Bütün bu istenilenleri yerine getirmiş iseniz banka kredinizi reddetmemektedir. Bu durumda kredi başvuru sonuçlarını öğrenmek için ise bankaya yeniden gitmek zorunda kalmıyorsunuz. Bankanın web sitesi üzerinden Kredim Nerede? Butonu ile kolaylıkla başvurunuzun ne durumda olduğunu ve neden reddedildiğini öğrenebiliyorsunuz.

Ayrıca kredinizin onaylanması durumunda teslimat bilgileri hakkında ayrıntılı bilgi edinebiliyorsunuz. Bankalar bu gibi ayrıcalıkları nedeniyle bireylere başvurularda kolay ve anlaşılır hizmet sağlamaktadır.

Kategori: Kredi Kullanma, Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 17 Eylül 2016 - 3:55:30
Etiketler:

Benzer Konular

Yukarı Çık