Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kosgep Başvuru Şartları ve Tarihleri

Bir iş fikriniz var ama yeterli imkanlara sahip değil misiniz? Kendinizi güven altına alıp o şekilde yeni atılımlarda bulunmayı mı? Düşünüyorsunuz… O zaman işte bu KOSGEB başvurusu tam size göre…

KOSGEB Nedir, KOSGEB Başvuru Şartları

Özellikle kadın girişimcilere verdiği katkılarla KOSGEB kursları zamanın en gözde kredi kaynağı olarak görülmektedir. Hayalleriniz de canlandırdığınız butik pastane, kokulu taş, nikah & bebek şekeri üzerine açabileceğiniz işletmeleri, çocuklara ve yetişkinlere yönelik kurs, dil okuluna sahip olmanız ve daha burada değinemediğimiz aklınıza gelen ve gelmeyen birçok iş konusu hakkında kendi mekânınızı açıp, kendi işinizin patronu olmanız KOSGEB başvurusu ile artık çok kolay… Hangi ilde yaşıyorsanız yaşayın KOSGEB başvurusunda bulunabilirsiniz. Tabi ki yapacağınız bu başvurularda aranan belli başlı KOSGEB başvuru kriterlerini yerine getirmelisiniz.

KOSGEB Başvuru Kriterleri

KOSGEB başvurusu yapmak isteyen atılımcıların şayet hiç bir işletme kurmamış ise; KOSGEB başvuru kaydını doldurmaları gerekmektedir. Başvurunuz değerlendirmeye alındıktan sonra yaşadığınız ilde ki KOSGEB Müdürlükleri tarafından incelenmektedir. Bu başvurularda dikkat etmeniz gereken en önemli husus; başvuru yaptığınız tarihten itibaren son 1 sene içinde aynı projede kişinin kendi üzerine kayıtlı her hangi bir ( o meslek ile ilgili ) firmasının olmaması gerekir. Atılımcının açmayı düşündüğü işletme TTK ( Türk Ticaret Kanunu) ‘ da tanımlanan gerçek veya tüzel kişi şartlarında olması gerekmektedir. Atılımcının bu KOSGEB başvuru süreci içerisinde herhangi bir işletme(küçük/orta ölçekli) kurum ve kuruluşlarda aktif olarak görev almaması şartı aranmaktadır.

Eğitim süreci kurumlara ve içeriğe göre değişiklik göstermektedir. En uzun eğitim süreci 32 hafta olarak belirlenmiştir. Eğitim sürecini tamamladıktan sonra yapılacak olan bir sınavla belgeler sahiplerine iletilmektedir.

KOSGEB Nedir? KOSGEB Destek Kredisi Başvuru Şartları

Yapmayı planladığınız projenin toplamda tutacağı miktara göre size ödenecek tutar belli olacaktır. Unutmayınız ki bu paranın bir kısmı hibe edilip, bir kısmı aydan aya ödenecek ve sonrasında geri ödemeli olacak şekilde size iletilecektir. İhtiyaç listenizi gerekli kuruluşun zaruri ve keyfi ihtiyaçlar olarak 2’ye ayırıp ona göre miktar belirleyeceğini lütfen es geçmeyin! Aksi takdirde hayal kırıklığı yaşamanız içten bile değil. Bu şartlarda mekan sahibi olmanız kaçınılmaz. Projelerinizi en ince ayrıntısına kadar madde halinde sunmayı unutmayın. KOSGEB başvuruları hayalinizi gerçekleştirebilecek en büyük adım. İstemeniz hayal etmeniz ve başvuru yapıp gerekli görülen kurslara katılımınız yeterli. Üstelik bir iş fikrim yok, şu an gerek yok diye düşünmeyin. Bu kursu gidip gerekli belgeyi aldıktan sonra 2 yıl içersinde kullanabilir, hayalinize kavuşabilirsiniz.

Kategori: KOSGEB
Yazar: Tarih: 16 Aralık 2016 - 11:44:48

Benzer Konular

Yukarı Çık