Kredi Notu Öğrenme Sorgulama


KOSGEB Kredi Sonuçları Açıklandı Mı?

İşletme sahiplerine faizsiz kredi desteği veren KOSGEB’ e başvurular geçtiğimiz günlerde yapılmıştı. Peki, kredi sonuçları açıklandı mı? Nasıl öğrenilir? Kosgeb faizsiz kredi sonuçları bugün açıklandı. 250 bine yakın başvuru alan faizsiz kredi desteğinden başvurular arasından 15 bin kişi seçildi. 50 Bin TL olarak verilecek olan ve ilk 12 ay ödemesi olmayan bu kredi seçeneğinin ödemeleri 36 ay vadeli olarak yapılacak. Kurumun internet sitesinden, başvuru sonuçlarının açıklandığı duyuruldu. Yalnızca 15 bin kişinin yararlanacak olması, başvuru yapan ve seçilemeyen vatandaşları üzdü. Ancak Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, geçtiğimiz konuyla ilgili açıklama yaptı ve 2017 yılı içerisinde 2. kez başvuruların açılacağını duyurdu.

Başvuruların sonuçlanmasının ardından merakla beklenen sonuçlar bugün açıklandı. Eğer siz de KOSGEB faizsiz kredi desteği için başvurunuzu yaptıysanız, sonucu kurumun internet adresinden öğrenebilirsiniz. Sonuca, müracaat yaptığınız ekrandan ulaşabilirsiniz. Eğer sonuç istediğiniz gibi değilse, 2017 yılında alınacak olan yeni başvuru döneminde de başvurunuzu yapabilirsiniz. İl kotalarına göre toplamda 15 bin işletme sahibine verilecek olan KOSGEB faizsiz kredi, 3 ayda bir ödemeli olarak toplamda 36 aya kadar vadelendirilecek.

Faizsiz kredi desteğinden yararlanmak için seçilen 15 bin şanslı işletme sahibi, sıfır faizli kredisini aldıktan sonra ilk 12 ay ödeme yapmayacak. 21 Aralık’ta sona eren başvuruların ardından sonuçlar KOSGEB’in internet adresinden bugün açıklandı. Vakıfbank, Yapı Kredi, İş Bankası, Halkbankası, Denizbank ve Akbank’ın fonu bulunan faizsiz kredi desteği sisteminde başvuruları olumlu değerlendirilen 15 bin kişi sıfır faizli kredi desteğini yakın bir zamanda alacak.

Bizlere Soru SORUN, En Kısa Sürede Cevap Alın ! Soru Sormanız için Soru-Cevap bölümünü ziyaret edin.
Uzmana soru
sor
Kategori: KOSGEB
Yazar: Tarih: 26 Aralık 2016 - 4:05:06

Benzer Konular

Yukarı Çık