Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kosgeb Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kosgeb, bireysel anlamda girişimcilik yapmak isteyen kişileri destekleyen bir oluşumdur. Kosgeb üzerinden başvuru yapabilmek için ilk olarak internet üzerinden işlemlerinizi kullanabilir ve ya İşkur şubelerinden başvuru yapabilirsiniz. Buna ek olarak Kosgeb şubelerine gelerek TC kimlik numarası ile bilgilerinizi doldurabilir ve kayıt olabilirsiniz. Bu kuruma kayıt yaptıran herkese bir dönüş yapılmaktadır. Bu dönüşün olumlu olması durumunda Kosgeb tarafından düzenlenen mesleki eğitim derslerine ve seminerlerine katılmak mümkündür. Ödemeler sayesinde gerekli olan bütün işlemlerinizi yapabilir ve diğer alanlarda yer alan ödemelerin durumlarını görebilirsiniz.

Kosgeb Kredi Başvurusu için Gerekli Evraklar

1. İmza Beyannamesi/Sirküleri
2. Ticaret Sicil veya Esnaf Sicil Gazetesi
3. Faaliyet Belgesi

Kosgeb Türkiye genelinde ücretsiz olarak faydalanılması mümkün olan bir kurumdur. Bu eğitimlerin sonunda gerekli olan bütün durumlarda bir mülakat yapılmaktadır. Mülakat içerisinde yapılması planlanan iş hakkında genel kurula bilgiler verilir. Kosgeb beğendiği ve onayladığı girişimcilik projelerine hibe vererek bu kişilere destek olmaktadır. Bu ödemelerin yapılması için iş durumu ve iş niteliği incelenir. İş durumlarında yer alan ödemeler sayesinde bütün birikimlerin bir araya gelmesi ve ödemelerin sağlanması gerekmektedir.

KOSGEB KREDİLERİ

 

Kosgeb Hibe Kredisi

Kosgeb Hibe Kredisi

Kosgeb ile birlikte gerekli olan bütün ödeme durumlarının yer alması ve diğer ödeme işlemlerinin bilinmesi söz konusudur. 30 bin TL’den başlamak üzere 70 bin TL’ye kadar kredi verilmesi ile birlikte Kosgeb destekleri ile iş kurulabilmektedir. Kosgeb katılımcılara aynı zamanda bir sertifika da vermektedir. Sivil girişimcilik son dönemlerde çok fazla desteklenmektedir. Bu sayede özel iş kollarında ilerleme ve sanayinin gelişmesi amaçlanır.

Kosgeb üzerinden yapılan değerlendirmeler sonucunda bütün işletmelerin ve diğer kurum önerilerinin sağlanması söz konusudur. Kosgeb kredilerinin verilmesinde devlet desteği ve diğer kurumların desteği de mümkündür. Örneğin, tarım üzerinden bir anlaşma sağlayan ve tarım kurumları için gerekli girişimleri sağlayan kişiler, Tarım Bakanlığı ve diğer kooperatif destekleri tarafından bir yardım da alabilmektedir. Bu sayede iş kurmak isteyen serbest girişimciler gerekli desteği alabilmektedir.

Bu ödemelerde yer alan kurumlar ve diğer işletmeler sivil girişimci olarak sertifika alabilmektedir. Kosgeb tarafından desteklenme sosyal alanda da önemli bir durumdur. İş ve çalışma alanında bu kişiler öne geçebilmektedir.

Kategori: KOSGEB, Kredi Kullanma, Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 16 Aralık 2015 - 8:18:05

Benzer Konular

Yukarı Çık