Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kosgeb Hibe Kredi Desteği

Hibe Kredi Kimlere Verilir?

Sorun çıkmadan hibe kredisi almak istiyorsanız izleyeceğiniz birkaç tane yolu var. Herkesin hayali olan kendi işini kurmak, kendi evine ve arabasına sahip olmak, çok zengin olmak artık hayal değil.

Ödeyebilecek kadar krediyi alabilmenizde bir sakınca yok, yalnız bunun hesabı kredi alacak kişi tarafından iyi yapılmalı, harcamalar, gelir gider hesapları çok iyi yapıldıktan sonra banka kredisi kullanmanız korkulacak bir şey değil. Fakat bu hesapları yapamıyorsanız, kendinize ödeme hususunda çok fazla güvenmiyorsanız banka kredisi almanızı tavsiye etmeyiz.

Hibe Kredisi Nedir?

Kosgeb” açılımı Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı olarak bilinir. Kosgeb tarafından küçük ve orta ölçekli üreticilere kredi verilerek işlerinin daha iyi kurulması ve işlemesi için kredilerinin ya faizsiz veya çok düşük faizlerle geri ödenmesi istenir. Bu da girişimcilerin sermaye sorunlarını ortadan kaldırmalarına sebep olur.

Hibe kredisi kosgeb tarafından verilir. İşletmeniz isterse çok küçük olsun yine de kredinizi alabilirsiniz. Hibe kredisi alabilmeniz için KOSGEB resmi internet sitesi vesilesiyle başvurarak form doldurabilirsiniz. Formu doldurmanız ve onaylamanız hibe kredisine başvurmanız için yeterli olacaktır.

Hibe Kredisi Almak İsteyen İşletme Sahipleri Kimlerdir?

Çok parlak fikirleri olan firma sahipleri veya yeni işletme açacak kişiler hibe kredisi başvurusu yapabilirler. Başvuruyu halen işleyen büyütmek istediğiniz işyeriniz için de alabilirsiniz. Yeni açacağınız bir işletme için de alabilirsiniz. Devletin size hibe kredisi verebilmesi için projenizin çeşidi, büyüklüğü, ne iş yapacak olmanız önemli değildir. Geri ödemelerde ve kuracağınız işlerin ilerlemesinde kendine güvenen herkes hibe kredisi alabilir.

Hibe kredisi başvuruları en çok hangi iş sahipleri tarafından yapılıyor? Hangi alandaki işyeri sahipleri bu krediye başvuruyor. Projenizi tam anlamıyla kredi alacağınız bankaya açıkladığınızda krediyi alabiliyorsunuz. Sermayenize sermaye katan bu krediler en çok kimler tarafından kullanılıyor.

Hibe Kredisine En Çok Kimler Başvuruyor?

  • Mandıra kurmak isteyenler tarafından başvuru yapılıyor.
  • Topluma hizmet etmek isteyen vakıflar tarafından
  • Hayvancılık yapmak isteyen çiftçiler veya hayvan yetiştirme alanının genişletmek isteyenler tarafından hibe kredisi kullanılıyor.
  • Sanayiciler
  • Bilgisayar programcılığı, ajans sahipleri tarafından
  • Teknoloji mağazası kurma, genişletme alanında
  • Organik tarım yapmak isteyenler
  • Arıcılık yapmak için
  • Kendilerini geliştirmiş ev kadınları yaptıkları yemekleri, işledikleri el sanatlarını satmak için hibe kredisi kullanıyor.
  • Tatil beldelerinde pansiyon açmak veya açtığı pansiyonu genişletmek isteyen girişimciler tarafından da hibe kredisi tercih ediliyor.

Ödeyebileceğimiz kadar bir bankadan kredi çekmemizde tabii ki de hiçbir sakınca yoktur. Fakat kredi alırken ödeyip ödeyemeyeceğimizi çok akıllıca bir şekilde gözden geçirmeliyiz. Ödeyemeyecek kadar kredi alma durumu aile hayatını ve psikolojilerimizi mahvediyor. Bunun için aldığımız kredinin ödeyebileceğimiz kadar olmasına dikkat etmeliyiz.

Kategori: KOSGEB, Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 9 Eylül 2016 - 9:30:42

Benzer Konular

Yukarı Çık