Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

KOSGEB Girişimcilik Kurslarına Nasıl Başvurulur?

KOSGEB girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak, iş planı kavramını öğretmek ve bunun gelişimini sağlamak için girişimcilik kurları vermektedir. Hatta bu kursa katılan ve bitiren kişiler maddi destek de sunmaktadır.  Yazımızda ise KOSGEB girişimcilik kurslarına nasıl başvurulur ve kursa ne alanda nasıl eğitim alınır kısaca anlatmak istiyoruz.

KOSGEB girişimcilik kursları KOSGEB’ in işbirliği içerisinde olduğu kurumlarda verilmektedir. Girişimcilik kursuna katılmak ve sertifika almak için bazı şartları eksiksiz yerine getirmeniz gerekmektedir.

Kosgeb Hibe Kredisi

Kosgeb Hibe Kredisi

Bu şartlar; işsiz olmak ve İŞKUR’a kayıtınız bulunmalıdır. 18 yaşını doldurmuş bulunmak, daha önce her hangi bir girişimcilik kursuna katılmamış olmak, başvuru aşamasında gerekli olan şartlar arasında yer almaktadır. Duruma genel olarak bakınca KOSGEB girişimcilik kursları özellikle gençleri işsizlikten kurtaracak en temel faktörler arasındadır. Siz kursa gittikten sonra da iş kurmanız için gerekli hibeyi ya da krediyi alabilme ihtimaliniz söz konusudur.

KOSGEB girişimcilik kursu yaklaşık 70 saat sürmektedir. Kursta 4 farklı modül de eğitim alıyorsunuz bu modüller;

Modül 1: Girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri,

Modül 2: İş planı kavramı ve öğeleri (pazar araştırma, pazarlama planı, üretim planı, yönetim planı,

Modül 3: İş planı öğelerinin pekiştirilmesine yönelik atölye çalışmaları (pazar araştırma, pazarlama planı, üretim planı, yönetim planı,

Modül 4: İş planının yazılması ve sunumunda dikkat edilecek hususlar ile sınırlıdır. Kurs yaklaşık olarak bir buçuk ay sürmektedir.

Kosgeb Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kursunuz bittikten sonra üst metinde belirttiğimiz gibi hibe ve ya kredi alabilirsiniz. Hibe almak için öncelikle planladığınız sektörü kapsamlı olarak yazılı şekilde anlatarak KOSGEB’ e sunmalısınız. Bu sunum aşamasında sektörde alakalı Pazar araştırması yapmalı ve evraklarınız arasına eklemelisiniz. Eğer başarılı bir sunum yapar ve yeni istihdamlar oluşturur iseniz 30 bin TL hibe ve 70 bin TL 0 faizle kredi alabilme şansınız vardır. KOSGEB aracılığıyla iş kuran, iş yerini geliştiren onlarca insan var. Bunlardan birisi de siz olabilirsiniz. KOSGEB kurs başvurularınızı KOSGEB’ e giderek yapabilir ya da KOSGEB kredileri için resmi internet adresi üzerinden yapabilirsiniz.

Kategori: KOSGEB, Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 19 Aralık 2015 - 9:39:41

Benzer Konular

Yukarı Çık