Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

KOSGEB Genç Çiftçi Hibe Kredisi Hangi Koşullarda Alınır?

Son seçimlerde Ak Parti gençler için hem girişimcilik alanında hem de genç çiftçi hibe kredisi vereceğini açıklamıştı. Bu tarz bir projesi olan varsa ve yaşı da genç ise devletten geri ödemesiz 30 bin TL hibe kredi alabilir.

30 Bin TL Hibe Kredi için öncelikle İl Tarım Müdürlükleri ve KOSGEB tarafından gerçekleştirilen eğitimi tamamlayıp sertifikaya sahip olmak gerekmektedir. Alınan bu eğitimde kırsal alanda eko-turizm, yöresel tarım ürünlerin işlenmesi ve pazarlanması, banka kredilerine erişim olanaklarından mikro krediye kadar çiftçilerin ufkunu açacak ve yeni gelir modelleri hakkında bilgiler içeriyor.

Genç Çiftçi Kredisinde  Yaş Sınırı Kaç?

Başlıkta genç yazınca elbette pek çok kişi kaç yaşına kadar bu krediden faydalanabilirim diye düşünüyor. Ancak ne devlet ne de Kosgeb bu konuda net  bir açıklama yapmadı.

Net bir yaş aralığı yok ancak çiftçilik yapmak isteyen ve yaşına bakmadan kendisini genç hisseden herkes genç çiftçi kredisine başvurabilir. Bu hibe kredilerden faydalanabilmek için mutlaka KOSGEB tarafından açılan veya desteklenen eğitime katılmış olmanız gerekmektedir. Ancak bu işlemden sonra başvuru yapabiliyorsunuz.

Kategori: KOSGEB, Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 12 Eylül 2016 - 3:22:46

Benzer Konular

Yukarı Çık