Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

KKB Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi sicili bozuk olan ve yaşadığı ekonomik sıkıntılar nedeni ile nakde ihtiyacı olan kişiler için baz bankalar kısa ve orta vadede çıkış yöntemleri belirlemektedirler. Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar borcu olanların borçlarının ötelenmesini, nakit ihtiyacını ve ihtiyaç duyulan ihtiyaç kredisinin sağlanması için önemlidir. Kişilerin bu durumda olmalarının nedeni kredi kartlarına ya da kredilere 3 dönem üst üste ödeme yapmamalarından kaynaklanmaktadır. Bu durumda da kredi notlarında meydana gelen düşüş ile birlikte kara listeye alınmaktadırlar. Böyle durumda olan kişiler de kredi sicili bozuk olanlara kredi veren bankalara yönelmektedirler. Kredi sicili bozuk olanlar kendilerine kredi verebilecek bankalara müracaat ettiklerinde bankalar kişilerin ödeme güçlerini test ederek ne kadar ödeyebileceklerini tespit etmektedirler. Belirlenen ödeme gücüne göre ödeme planları çıkarmaktadırlar.

İlgili: Kredi Sicili Bozuk Olanlara Kredi

Öncelikle kredi çekmek isteyenler herhangi bir bankaya başvurarak kredi notlarını öğrenmeleri gerekmektedir. Banka kredi notu düşük olabilir ancak banka kredi notunun düşük olması ile Merkez Bankasının kara listesine girmek birbirinden farklı şeylerdir. Kara listeye girenler genellikle 5 yıl boyunca herhangi bir kredi çekemezlerken sadece kredi sicili bozuk olanlara ise banka içinde bulundukları durumu gözeterek belirli ölçüde kredi verebilmektedirler.

Bilgi: Kredi Sicilimi Temizlemek İstiyorum

Bankalar kredi sicili bozuk olanlara kredi vermeden önce kamuda çalışan bir yakınlarının kefil olmasını istemektedir. Böyle bir kefil gösterme durumu sonrası kredi çekilebilmektedir. Kefil göstermenin bir başka avantajı da kolay bir şekilde kredi çekmenin yanı sıra daha fazla kredi çekebilir ya da vade süresini daha fazla uzatılabilir. Kredi sicili bozuk olanların kredi çekim sürecini daha da hızlandıracak bir başka yöntem ise eğer kişinin bir kira geliri ya da bir gayrimenkulü varsa bunu ipotek altına aldırarak kolay ve istediği kadar kredi çekebilir. Böyle bir durumda kredi notunun düşük olması bankalar için çok önemli değildir.

Bilgi: Sicil Bozukluğu Nasıl Düzelir?

Kredi sicili bozuk olanlar bankalara borcunu kapatmak içinde bankalardan kredi çekebilmektedirler. Örneğin bir kişinin iki bankaya kredi ya da kredi kartı borcu bulunduğu düşünülürse bu iki bankaya olan borcunu tek bir bankadan çekebileceği kredi ile tek borç haline getirme sağlanabileceği gibi uygun ödeme koşulları ile de rahat bir nefes almaları sağlanabilmektedir.

Bu durumda olan kişilerin kredi çekme taleplerini internet ya da Atm bankacılığından değil bunu bizzat kredi sicili bozuk olanlara kredi veren bankaların şubelerinden bizzat başvuru yapmaları gerekmektedir. Kredi sicili bozuk kişilere kredi veren bankalar sayesinde birçok kişi icra takibinden kurtularak büyük bir yük altında kalmaktan kurtulmuştur.

Kategori: Kredi Notu
Yazar: Tarih: 29 Eylül 2016 - 1:50:25

Benzer Konular

Yukarı Çık