Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kiralık Banka Kasa Fiyatları

Çok eski zamanlarda büyüklerimiz değerli eşyalarını, paralarını ve kıymetli takılarını yastık altına saklardı. Bunun nedeni ise teknolojinin, bankaların ve finans kurumlarının eskiden bu kadar gelişmiş olmaması diyebiliriz. Hatta bununla ilgili ‘Yastık Altı’ deyimleri bile bulunmaktadır.

Ancak artık teknolojinin gelişmesiyle günümüzde finans kurumları yani diğer bir deyiş ile bankalar sayesinde bu durum değişmiştir.

Eskiden güvenin ve dostluğun hâkim olduğu günümüzde şimdi kimse kimseye güvenemiyor ne yazık ki! Artan hırsızlık olaylarından dolayı insanlar evinde birikimlerini ve değerli eşyalarını saklamaktan korkmaya başladı ve bankaların daha güvenilir olduğu nedeniyle bankalara başvurmaya başlamıştır.

Bunun sonucunda bankalar bir çözüm üretmiştir. Bu çözüm ise artık herkes bankada kiralık kasa sahibi olmasıdır.

Artık büyük küçük fark etmeksizin bireyler değerli eşyalarını,  mektuplarını, belgelerini, hediyelerini, mücevherlerini ve altınlarını güvenli bir şekilde saklayabilmektedir.

Bankalar ve Kasa Fiyatları

Bütün değerli eşyalarını; Ziynet eşyalarını, altınlarını, mektuplarını, evraklarını ve çeşitli değerli eşyalarını güvenli bir yerde tutmak için ücretli banka kasaları çok fazla tercih edilmektedir.

Bunun nedeni ise son zamanlarda her şeyin fiyatının artması özellikle altın fiyatlarının artması nedeniyle altın oldukça değerli bir eşya olarak görülmektedir.

Böylece yaşanan hırsızlıkların, kayıpların ve harcamaların önüne geçebilmek için banka kasalarına başvurulmuştur.

Sizlere banka kasa fiyatları hakkında bilgi verelim;

  • Ziraat Bankası kasa fiyatları, büyüklüğüne göre 150- 250 Türk Lirası arasında değişmektedir.
  • ING Bank kasa fiyatları, büyüklüğüne göre 225- 325 Türk Lirası arasında değişmektedir.
  • Şeker Bank kasa fiyatları, büyüklüğüne göre 200- 350 Türk Lirası arasında değişmektedir.
  • HSCB Bankası kasa fiyatları, büyüklüğüne göre 250- 375 Türk Lirası arasında değişmektedir.
  • Akbank kasa fiyatları, büyüklüğüne göre 300- 450 Türk Lirası arasında değişmektedir.
  • İş Bankası kasa fiyatları, büyüklüğüne göre 290- 475 Türk Lirası arasında değişmektedir.
  • Deniz Bank kasa fiyatları, büyüklüğüne göre 225- 350 Türk Lirası arasında değişmektedir.
  • Finans Bank kasa fiyatları, büyüklüğüne göre 200- 400 Türk Lirası arasında değişmektedir.
  • Halk Bank kasa fiyatları, büyüklüğüne göre 250- 300 Türk Lirası arasında değişmektedir.

Yapılan araştırmalara göre bu kasaları erkeklerden çok bayanlar tercih etmektedir. İstatistiklere göre tercih edenlerin %70i kadınlar, %30u erkekler olarak belirlenmiştir. Çünkü kadınlar daha çok altına yatırım yapmakta ve güvenliğine önem vermektedir.

Kasa Fiyatları Ne Kadar Sürede Yenilenmektedir?

Bu kasa kiralama durumu bankaların yararına olan bir iş olarak da görülmektedir. Kasa kiralamanız için kasa kiralayacağınız bankadan vadesiz hesap açtırmanız yeterli olmaktadır. Bankalar en güzel özelliği de kasalar içinde ne olduğunu bilmiyor ve size bir de yedek anahtar vermektedirler.

Kasa fiyatları, 1 yıllık süre için geçerlidir. Yani yukarıdaki fiyatlar banka kasa ücretleri ile ilgili 12 aylık bir kira fiyatından bahsetmektedir.

Hiçbir banka görevlisi ve banka müdürleri size özel olan kasanızın içinde ne olduğunu görmemektedir. Size verilen yedek anahtarı da ölüm gibi nedenlerden dolayı bir yakınınıza verebilirsiniz. Elinizdeki anahtarla kasaların olduğu odaya girebilir ve istediğinizi ekleyip çıkarabilirsiniz.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 17 Eylül 2016 - 6:02:39

Benzer Konular

Yukarı Çık