Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak Mümkün mü?

Herkesin hayalinde olan şey zamanı geldiğinde kendi evinde oturmak. Ve bunun için insanlar çalışıp birikim yaparak ev sahibi olmanın yollarını arayıp durdular. Birikmiş bir parası olmadan ev sahibi olmak neredeyse imkansız. Durum böyle olunca ya bir yerden gelecek toplu bir para, ya miras, ya da satılacak bir arsa yardımıyla ev almak için mücadele ettiler. Çünkü teknoloji geliştikçe, zaman ilerledikçe ihtiyaçlar da bu doğrultuda artıyor. Çalışılıp kazanılan para birikim yapmaya yetmiyor bile. Ev kiraların yükselmesi sonucu insanlar kira ödemek yerine kredi çekip kendi evimi öderim mantığına yöneldi ki oldukça mantıklı bir durum bu günümüz şartlarında. Kira öder gibi ev kredisi ödeme imkanı çoğu banka tarafından sağlanmaktadır. Hem rekabet ortamı hem de konut kredilerinde birden çok oluşturulan kampanya insanların ev alma umutlarını yükseltti.

Konut Kredisi Seçenekleri Arasında Seçim Yapabilirsiniz

Öncelikle bankalar konut kredisi ile ilgili onlarca kampanya yapmaktadır. % 100 konut kredisi, ön ödemeli konut kredisi, ara ödemeli konut kredisi, esnek ödemeli konut kredisi gibi çeşitlere ayrılarak insanların daha rahat ödeme planları oluşturmalarını sağlamıştır. Bankalar konut kredilerinde 240 ayı bulan vadeler yapmaktadır. Vade sayıları her bankaya göre değişiklik gösterse de uzun bir vade sayısını çoğu banka da bulabilmek mümkündür. Ayrıca bankalar konut kredisi için evinizin eskpertiz değerinin % 75 ile % 80 tutarında kredi vermektedirler. 20 yıla kadar uzanan vade sayıları ile ev almak için insanlar banka kredilerini tercih etmektedir. Eğer bankaya ekstra teminat gösterme gibi bir özel durumunuz var sa alacağınız evin tamamına kredi çekmek gibi bir şansınızda vardır. Belirleyeceğiniz ödeme koşulları ile kiranızdan daha uygun taksitler halinde evinizi ödeyebilirsiniz.

Bunun dışında inşaat firmaları da  vatandaşlara faizsiz kira öder gibi ev sahibi olmak için imkanlar tanımaktadır. İnşat firmaları daha ev inşaat aşamasındayken satıp kişiler bunu kira öder gibi ödemeye başlamaktadır. Eğer ödeme gücünüz yükse ise arada toplu ödeme şeklinde bile ödeme alan inşaat firmaları vardır.

Ev almak isteyen vatandaşlar bu yöntemleri değerlendirerek kiralarından belki de daha uygun ücret ödeyerek ev sahibi olabilmektedir.

Kategori: Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 5 Ekim 2017 - 1:04:52

Benzer Konular

Yukarı Çık