Kredi Notu Öğrenme Sorgulama


İş Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İhtiyaç, konut ve taşıt kredisi almak isteyen tüketiciler için İş Bankası’nda düşük faizli, esnek ödeme seçenekli kredi seçenekleri var. Önceden şubelerden yapılan ve şubede dakikalarca, belki saatlerce sıra bekleyerek yaptığınız kredi başvurusunu artık sadece 1-2 dakika içinde yapabilirsiniz. Özellikle birçok bankadaki gibi İş Bankası’nda da 50 bin TL’nin altındaki kredi ihtiyaçlarınız için, şubeden yapılan başvuruların yanı sıra; internet bankacılığı, telefon bankacılığı, SMS bankacılığı ve mobil şube kanalları aracılığıyla da başvurunuzu hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz. İşte İş Bankası kredi başvuru kanalları

Şubeden Başvuru 

İpotekli kredi, gelir belgesi ile kredi ya da yüksek tutarlı kredi ihtiyaçlarınız için kredi başvurularınızı size en yakın İş Bankası şubelerinden yapabilirsiniz. Şubelerden yapacağınız kredi başvurularında banka şu belgeleri talep etmektedir;

  • Kredi başvuru formu
  • nüfus cüzdanı veya sürücü belgenizin aslı ya da fotokopisi
  • gelir durumunu gösteren belge

Taşıt kredisi başvurusu için; 0 km araçlar için alacağınıza taşıta ait proforma fatura, 2.el taşıt kredisi için satışı yapan kişiye ait son Motorlu Araç Tescil ve Trafik Belgesi ile şubelerden başvurunuzu yapabilirsiniz. Konut kredisi başvurularında ise; satın alınacak konutun üzerinde ipotek ya da rehin bulunmadığını gösteren belge ve satıcıya ait son tapu belgesinin fotokopisi ile şubelerden başvurunuzu yapabilirsiniz.

İnternetten Başvuru 

Şubeye gitmek istemeyen tüketiciler için İş Bankası kredi başvurusu için internetten başvuru yapmak oldukça kolay. Bankanın kurumsal sitesine giriş yaptıktan sonra, ana sayfada yer alan üst menüde bireysel menüsünü tıklayın. Açılan menüde krediler bağlantısını tıklayın. Buradan hızlı kredi, ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, ev kredisi seçeneklerinden sizi uygun olanı tercih edip “detaylı bilgi” bağlantısına tıklayın. Ardından bu sayfada başvur bağlantısına tıklayarak başvuru formuna ulaşabilirsiniz. Ön başvuru formunu doldurduktan sonra başvurunuz onaylandığında, banka sizi SMS ile bilgilendirecektir. Kredi cevabınız 5 dakika içinde cep telefonu numaranıza mesaj olarak iletilir.

SMS ile Başvuru 

Acil nakit ihtiyacınız olduğunda İş Bankası kredi başvurusu için cep telefonunuzdan SMS atarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Kimlik numaranız ve almak istediğiniz kredi tutarı ve kredi türünü aralarında birer boşluk bırakarak 4402’ye mesaj atarak sms ile kredi başvurusu yapabilirsiniz. Kredi cevabınız ile ilgili olarak olumlu ya da olumsuz olarak SMS ile size geri dönüş yapılır. Kredinizin ön başvurusu onaylandığında kredinizi alabilirsiniz. İş Bankası müşterisiyseniz krediniz hesabınıza yatırılır, banka müşterisi değilseniz kredinizi size en yakın İş Bankası şubesine giderek alabilirsiniz.

Telefon Bankacılığı ile Başvuru 

0850 724 0 724 numaralı telefon bankacılığı kanalından ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi ihtiyacınız için başvurunuzu yapabilirsiniz. Müşteri numaranız ya da banka müşterisi değilseniz T.C kimlik numaranızı tuşladıktan sonra krediler bölümünden İş Bankası kredi başvurusu yapmak oldukça kolay. Başvurusu alınan krediniz ile ilgili olarak SMS ile bilgi alabilirsiniz.

Bizlere Soru SORUN, En Kısa Sürede Cevap Alın ! Soru Sormanız için Soru-Cevap bölümünü ziyaret edin.
Uzmana soru
sor
Kategori: İş Bankası, İş Bankası Kredi Başvurusu
Yazar: Tarih: 2 Ocak 2017 - 3:00:15

Benzer Konular

Yukarı Çık