Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

İş Bankası Kart Aidatı ve Üyelik Ücretini Geri Ödüyor mu?

İş Bankası kart aidatı ve üyelik ücretini geri ödüyor mu? Bankalardan kredi kartı kullanımlarınızda ödediğiniz faizlere rağmen, bankanın “kart aidatı” ya da “üyelik ücreti” adı altında sizden aldıkları ücretlerden sıkılan kişiler tarafından açılan davalar emsal teşkil etti.

Bu konuda düzenleme yapan Bakanlar Düzenleme ve Denetleme Kurumu da bu müşterileri haklı bularak yeni düzenlemeler yaptılar. Bankalar, her ürünleri için sizden artık ayrıca, haksız kazanç sağlanacak bir ücret alamayacaklar. Peki, geçmiş yıllarda yaptığınız ödemeler ne olacak? Bu konuda da bankalara dilekçe vererek geri ödeme yapmalarını talep edebiliyorsunuz.

 

Peki, Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olan İş Bankası kart aidatı ve üyelik ücretini geri ödüyor mu? Evet, pek çok hesap ile ilgili ödemeye yapıyorlar. Fakat, her kart aidat ücreti ya da üyelik ücreti geri ödenmiyor. Bu ödemelerin de bir düzenlemesi mevcut.

Eğer banka dilekçenize olumsuz yanıt verirse, yine yasal haklarınızı kullanabiliyorsunuz. Dava konusunda bilmeniz gereken ise, birkaç yıl sürmesi ve olumsuz yanıtlandığı takdirde ödemeniz gereken dava ücretleri. Hatta çok aktif olan bir müşteri değilseniz, kazansanız bile, astarı yüzünde pahalı bir davada yer almış olabilirsiniz. Bu konuda en doğru ve sağlıklı yöntem, öncelikle banka şubesine giderek konu ile ilgili ayrıntılı bir dilekçe vermek. Dilekçeniz onaylanmadı takdirde ise diğer yasal yollar ile ilgili araştırma yapmak.

Kategori: İş Bankası
Yazar: Tarih: 5 Eylül 2015 - 12:44:06

Benzer Konular

Yukarı Çık