Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

İş Bankası Cep Anahtar Aktivasyon

Cep Anahtar, mobil cihazlarda uygulama olarak çalışan ve tek kullanımlık şifre üretmek için çalışan ücretsiz bir İş Bankası uygulamasıdır. İnternet Şubesi, Telefon Şubesi ve İş Cep araçları üzerinde İş Bankası müşterilerinin kullanabileceğiniz bu uygulama son derece kullanışlı ve pratiktir.

Cep Anahtar ile İş Bankası bankamatiklerinden de Kartsız İşlem menüsünden  kart kullanmadan para çekme kolaylığına sahip olabilirsiniz. İş Bankası Cep Anahtar yükleme işleminden sonra Cep Anahtar’ı kullanabilmeniz için kodunuzu aktive etmek gerekir.

İş Bankası Cep Anahtar Aktivasyon Nasıl Yapılır?

Cep Anahtar Aktivasyon için İş Cep’te yer alan Cep Anahtar menüsüne giriş yaptıktan sonra ilgili bilgileri girip 6 haneli Cep Anahtar kodunuzu oluşturmanız durumunda aktivasyon hızlı bir şekilde sağlanmaktadır.

Bu işlem sayesinde bireysel ve de ticari internet şubesi kullanan kişiler ve birden fazla firmaya ait Ticari İnternet Şubesi kullanan kişiler aynı Cep Anahtar ile bütün işlemlerini yapabilmektedir. İş Bankası bu hizmetleri sayesinde birbirinden kolay ürünlerin kullanılmasını sağlamaktadır. İş Bankası cep anahtar şubesi için ilk olarak İş Cep indirilmesi gerekmektedir.

İş Bankası Cep Anahtar Aktivasyon Kodu Gelmiyor

Hepimiz kredi kartı kullanıyoruz ve etrafımızda bununla ilgili yüzlerce dolandırıcılık yapıldığını ve kaç kişinin mağdur olduğunu biliyoruz. Bunun için kendimizce türlü yöntemler bulur ve uygulamaya çalışırız. Kendimizce kartımızı en iyi yere saklarız, şifremizi kimse görmesin diye türlü şekillerde yazarız ancak iş o kadar çığrından çıktı ki artık karta dokunmadan bile kartınızı kopyalayıp işlem yapabiliyorlar. İş bankasının başlattığı cep anahtar uygulaması ile internet ve telefonla yapılan alışverişlerinizde tek kullanımlık şifreyi kullanabiliyorsunuz bu uygulamayı kartınız yokken atm’den para çekmek istediğinizde de kullanabiliyorsunuz. Cep anahtar kullanmak için öncelikle iş cep uygulamasının telefonunuzda yüklü olması gerekiyor eğer yok ise İş Bankası’nın internet sitesinden bu uygulamayı indirebiliyorsunuz. Yüklemeyi tamamladıktan sonra cep anahtarı kullanmak için aktive etmeniz gerekiyor.

Bilgileri girip 6 haneli cep anahtar şifrenizi belirlemiş oluyorsunuz. Cep anahtar uygulamasını kullanmaya başladınız ancak bir süre sonra işlem sırasında aktivasyon kodu telefonunuza gelmiyor bunun sebebi numaranızı değiştirme olabilir; numaranızı değiştirdiğinizde bunu bankaya bildirmediğiniz takdirde bu kod yeni numaranıza gelmeyecektir, ikincisi numaranız aynı kalsa farklı bir operatöre numaranızı taşıdıysanız yine bu kod hattınıza gelmez bunun için bankanın müşteri hizmetlerini arayarak numaranızı tekrar onaylatmanız gerekecektir.

Kategori: İş Bankası
Yazar: Tarih: 8 Şubat 2016 - 12:49:10

Benzer Konular

Yukarı Çık