Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Banka Bilgileri

Tüketici kredilerinin birçok alt dalı bulunmakla beraber bunlardan biriside ipotekli ihtiyaç kredisidir. İpotek karşılığı kredi veren bankalar müşterilerine daha üst limitte ve daha uzun vadelerde kredi imkânı sunabilmektedirler. Bu nedenle genelde yüksek limitli krediye ihtiyaç duyan bireyler tarafından tercih edilmekte olan bu kredi ancak ve ancak piyasa değeri olan bir taşınır yâda taşınmaz malların ipotek gösterilmeleri karşılığında alınabilmektedir.

İpotekli İhtiyaç Kredisi Şartları Nelerdir?

İpotekli ihtiyaç kredisi, ipotek alınması karşılığı verilen kredi olması yönüyle de bankacılık sektörü tarafından en çok tercih edilen kredilerden biridir. Zira herhangi bir şekilde kredi geri dönmeyecek olursa taşınır yâda taşınmazlara bankaca ipotek koyulmakta ve ipotekli malların satılması ile de banka kredisini geri alabilmektedir.

Kredinin esası; talep edilen tutar karşılığında bankanın bir ev, arsa ve benzeri malı ipotek alması, devamında borcun bitimine kadar bu malların ipotekli kalması ve hiçbir surette satılamaması, borcun kapanmasından sonra mallar üzerindeki ipoteğin yine banka tarafından kaldırılması esasına dayanır.

İlgili: Araç İpotekli Kredi Veren Bankalar

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Garanti bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi: Diğer kredilerde olduğu gibi bu kredide de vade 6 ay ile başlayıp 36 aya kadar sınırlı olup çekilecek kredi tutarının 2 katı kadar ipotek gösterilmesi gerekmektedir. Bankanın maksimum vadedeki faiz oranı 1,34 dür. İş bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi: Bankanın ipotekli ihtiyaç kredisi biraz daha uzun vadeli olup 1 aydan 60 aya kadar çıkabilmektedir. Banka bu kredisine “ipotek hazır “kredisi ismi vermiş olup söz konusu kredinin faiz oranı 1,40’dır. Banka gösterilen ipoteğin değerinin % 100 ü kadar kredi verebilmektedir.

Detay: İpotekli Bireysel Finansman Kredisi

Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisi: Banka 36 ay vadeye kadar ipotekli ihtiyaç kredisi vermekte olup faiz oranı 1,25’dir. Vakıfbank İpotekli İhtiyaç Kredisi: Banka 36 yâda 48 ay vadeye kadar kredi kullandırmak olup bu durum araç yâda arsa ipoteğine göre değişmektedir. Banka ipotek edilen malın % 75 ne kadar kredi imkânı sunmaktadır. Finans bank İpotekli İhtiyaç Kredisi: Banka 1 milyon liraya kadar kredi limiti sunmakta olup vade süresi de 120 aya kadar çıkabilmektedir. Banka gösterilen ipoteğin % 75 ine kredi imkanı sunmaktadır.

Kategori: Genel, Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 18 Ekim 2016 - 11:53:24

Benzer Konular

Yukarı Çık