Kredi Notu Öğrenme Sorgulama


İnşaat Tamamlama Kredisi Veren Bankalar

Evinizi yaptırmaya karar verdiniz ve inşaatı tamamlamak için banka kredisine mi ihtiyacınız var? Konut yapılara inşaatlarını tamamlamaları için bankalar, inşaat tamamlama kredisi veriyor. Tamamlanmayan konutunuz ya da tapusu size ait arsanıza bir konut inşa etmek istiyorsanız, siz de bu kredi seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Düşük faiz oranları ve uzun vade seçenekleri ile alabileceğiniz bu kredi türünde bazı bankalar, sadece arsaya konut yapımı için kredi verirken, bazı bankalar da konutu %20 ile %80 arasında tamamlanmış inşaatlara kredi veriyor. Evinizin inşaatını yaparken zorlanıyorsanız, yıllardır hayalini kurduğunuz eve sahip olmak için banka desteğine ihtiyacınız varsa, siz de bu kredi seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Maksimum 120 aya kadar vade seçenekleri sunan inşaat tamamlama kredisinden, konutun ekspertiz tarafından belirlenen değerin %80’ine kadardır. Uygun ödeme koşulları altında ev sahibi yapan bu kredi türüne ipotek olarak tamamlanacak olan konut alınır. Peki, inşaat tamamlama kredisi veren bankalar hangileri?

Ziraat Bankası 

120 aya kadar vade seçenekleri ile evinizin inşasına bir tuğla da Ziraat Bankası’ndan. Size en yakın Ziraat şubesine giderek başvuru yapabileceğiniz inşaat tamamlama kredisi için, inşaatı devam eden konutun asgari %70 seviyesinde olması gerekmektedir. Uygun koşullarda ev sahibi olabileceğiniz bu kredi türünden yararlanmak için;

  • Nüfus kağıdı aslı,
  • Gelir belgesi,
  • İpotek alınacak konutun tapusu belgeleri ile şubelere giderek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Halkbank 

İnşaatınızı yaparken zorlanıyor musunuz? Evinizi kendiniz yaptırmak istiyorsanız siz de Halkbank’tan inşaat tamamlama kredisi alabilirsiniz. 120 aya kadar vade seçenekleri ile yararlanabileceğiniz bu kredi seçeneğinden, konutun ekspertiz değerinin %80’ine kadar yararlanabilirsiniz. Bu kredi türünde 120 ay vadeli 100 bin TL kredi aldığınızda; aylık %1,13 faiz oranı uygulanmaktadır. Kredi tahsis ücreti 500 TL olur. Yıllık maliyet oranı ise %17,16’dır. Konut sigortası; konutun nerede olduğu, kaç metrekare olduğu gibi kriterlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Vakıfbank

Hızlı Bitirme Kredisi adıyla inşaat tamamlama kredisi veren Vakıfbank’tan %20 ile %80 arasında inşaat halindeki konutunuz için kredi alabilirsiniz. Düşük faiz oranları ve 120 aya kadar varan vade seçenekleri ile, uygun ödeme seçeneklerinden yararlanabilir, evinizin inşaatını kendiniz tamamlayabilirsiniz. Kredi kullanılacak konut yapının arsa üzerinde kat irtifakı tesisi sağlanmış olmalıdır. Detaylı bilgi için Vakıfbank şubelerini ziyaret edebilir ya da 0850 222 0 724 no’lu telefon bankacılığı kanalından bilgi alabilirsiniz.

Türkiye Finans

Türkiye Finans’ta konut tamamlama finansmanı kapsamında, evinin inşaatını tamamlamak isteyen tüketiciler için inşaat tamamlama kredisi fırsatı var. 120 aya kadar vade seçenekleri ile yararlanabileceğiniz bu kredi türünde aylık %1,39 faiz oranından yararlanabilirsiniz. Başvuru için;

  • Üzerinde T.C kimlik numarası yazılı nüfus cüzdanı ya da sürücü ehliyeti,
  • gelir belgesi,
  • İnşaat tamamlama kredisi alınacak konutun proforma faturası,
  • Yapı kullanım izin belgesi

Başvurularınızı size en yakın Türkiye Finans şubesinden yapabilirsiniz. Eğer sizin de inşaatını tamamlamak için finans desteğine ihtiyacınız varsa, inşaat tamamlama kredisi veren bankaların şubelerine gidebilir, inşaatın devamını bir an önce getirebilirsiniz.

Bizlere Soru SORUN, En Kısa Sürede Cevap Alın ! Soru Sormanız için Soru-Cevap bölümünü ziyaret edin.
Uzmana soru
sor
Kategori: Banka Kredileri, Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 6 Ocak 2017 - 5:02:31

Benzer Konular

Yukarı Çık