Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

%20 İndirimli Toki Başvuruları Başladı

Ev almak isteyen kişiler için TOKİ’ den sonunda müjde geldi. Buna göre Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’ nden kredi almak isteyen ve tapusunu almak için peşin olarak ödeme yapan kişilere %20 oranında indirim yapacağını açıkladı. Haber pek çok kişinin de ilgisini çekiyor ve TOKİ aracılığıyla ev sahibi olan binlerce kişi ye yakından ilgilendiriyor.

175 bin alıcıyı ilgilendiren bu sisteme göre, TOKİ’den ev ya da iş yeri almış dolayısıyla TOKİ’ ye borcu bulunmakta olan kimseler borçlarını temizleyip hızlı bir şekilde tapularını elde etmek istediklerinde belirtilen banka adreslerine toplu ve peşin olarak ödeme yapılırsa müşterinin ödeyeceği rakam %20 oranında düşük olarak belirlenecek. Bu indirim şimdiden pek çok TOKİ’ yi sevindirdi.

22 Ağustos-30 Eylül 216 tarihine kadar geçerli olacak bu kampanyaya göre ödemesini peşin olarak yapan herkes indirimden yararlanarak kısa bir süre içerisinde tapusunu alabilecek ve bu sayede de ev sahibi olabilecektir. Başvuruların alınmaya başlamasıyla birlikte de vatandaş akın akın TOKİ’ ye gidiyor ve bu yeni projesiyle ilgili de bilgi sahibi olmayı tercih ediyor.

%20 Toki Başvuruları Başladı

%20 Toki Başvuruları Başladı

30 Eylül tarihinden sonra kalkacak uygulamayla birlikte, artık vatandaşlar bu tarihten sonra indirimli oranlardan faydalanarak ev alamayacaklar. Kampanya, geri ödemesi devam eden gayrimenkuller için devam etmektedir. Bunun dışında herhangi bir ödemede indirim ya da daha önce peşin ödenmiş olan paranın %20′ sinin iadesi de söz konusu olmayacaktır.

174 bin konut ve bin 379 iş yerinin faydalanabileceği bir kampanya olan bu sistem sayesinde geri ödeme taksiti 2013 yılında alınmış olan gayrimenkullerde bu geçerli olabilecektir. Aynı zamanda vadesi 12 ay ya da daha az kalan kalan projeler de bu kampanyadan yararlanmaya hak kazanamayacaklardır. TOKİ’ nin düzenlemiş olduğu bu proje sayesinde vatandaşlar evlerini %20 oranında daha uyguna alabileceklerdir.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 24 Ağustos 2016 - 10:02:39

Benzer Konular

Yukarı Çık