Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

İhtiyaç Kredisinde Yeniden Yapılandırma

İhtiyacınızı karşılamak için, önceki dönemlerde kullandığınız banka kredilerini, bankacılık kanunlarına gör e yeniden yapılandırma hakkınız bulunmaktadır. Yeniden kredi yapılandırması ile ihtiyaç kredisi öderken yaşadığınız ödeme sıkıntılarından vadeyi uzatarak veya kısaltarak kurtulabilirsiniz. Bunun için ihtiyaç kredisi kullandığınız bankaya talepte bulunmanız gerekmektedir. Hemen hemen her bankanın kredi yapılandırma seçeneği vardır. İhtiyaç kredisi yapılandırma taleplerinde, bazı bankalar kredi kartı borcunuzu da yapılandırmaya eklemektedir. Toplam borcunuz belirlendikten sonra, bankanın o dönemdeki ihtiyaç kredisi faiz oranı ile hesaplama yapmaktadır.

İhtiyaç Kredisi Vade Kısaltma

Eski dönemlerde kullanmış olduğunuz kredinizi, uzun vadeli ve faiz oranı yüksek olarak kullandıysanız, bu dönemde geçerli olan uygun faiz oranı ve ödeme koşullarından yararlanmak için kredi yapılandırması talebinde bulunabilirsiniz. Böylece kredi kullanırken hesaplanan faiz oranı yüksekse, yapılandırma ile düşük faiz oranından yararlanabilirsiniz. Aynı durum vade için de geçerlidir. Vadesi uzun bir kredinizi, erken kapatma cezası ödemeden, yeniden yapılandırma ile vadesini kısaltmanız mümkündür. Kredi aldığınız bankadan yeniden yapılandırma işlemi yapamıyorsanız, mevcut kredinizi başka bir bankaya taşıyabilirsiniz. Başka bir bankaya ihtiyaç kredisi taşıma ile faiz oranını düşürebilir ve vade kısaltma yapabilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Vade Uzatma

Yeni çıkan kanunlar, ihtiyaç kredi taksit ödemelerinde yaşadığınız sorunları azaltmak için kredinizin vadesini uzatma imkan tanımaktadır. Yeniden yapılandırma işlemi için, hukuki takibe düşmemiş ihtiyaç kredilerinde bankaya başvuruda bulunmanız yeterlidir. Krediniz hukuki takibe alınmış ise avukat ile görüşerek yeniden yapılandırma isteğinde bulunmalısınız. Takibe düşmüş alacakların tahsilini kolaylaştırmak için, hukuk büroları yani avukatlar bu talepleri olumlu karşılamaktadır. Mevcut kredinin vade uzatması için yapılandırması, hukuki takibe alınsın veya alınmasın, yapılandırma talebinde bulunulan dönemdeki faiz oranı baz alınarak, kredi tutarınız hesaplanmaktadır.

Kategori: Banka Kredileri
Yazar: Tarih: 2 Kasım 2017 - 5:47:06

Benzer Konular

Yukarı Çık