Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

İhtiyaç Kredisi Kimlere Verilir?

İhtiyaç kredisi kısaca kişilerin belirli ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla ihtiyaç duyduğu ister kişisel harcamalar, ister tatil ya da isterlerse eğitim gibi akla gelebilecek herhangi bir masrafa yönelik ihtiyaç duydukları canlı para olarak yorumlanabilmektedir. Bu sebepten ötürü adı ihtiyaç kredisi olarak bilinmektedir. İhtiyaç kredisi dışında, konut kredisi, taşıt kredisi, eğitim kredisi ya da herhangi bir isimle anılan birçok kredi türü daha bulunmaktadır. İhtiyaç kredileri günümüzde bütün bankalar tarafından sağlanır. Kısaca ihtiyaç kredisi almak isteyen kişilerin kendileri için bir banka seçip bu bankaya başvuru yapmaları gerekmektedir. Belirli şartları tutturmaları halinde kendileri kolay bir şekilde kredi alabilmektedir. Ancak bahsettiğimiz gibi kredi alabilmek için belirli şartları tutturuyor olmak gerekmektedir.

İhtiyaç Kredisi Kimlere Verilir

İhtiyaç Kredisi Kimlere Verilir

Özellikle kredi alacak kişinin uzun süredir çalışıyor olması gerekmektedir. 6 ay boyunca sigortası olmayan kişinin kredi alması çok zor bir ihtimal olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun dışında gelir belgesi olmayan ya da asgari ücret düzeyinden düşük miktarda gelir alan kişinin de bankalardan kredi alabilmesi gerçekten düşük bir ihtimal olarak göze çarpar. Kredi almak isteyen kişilerin tutturması gereken ayrıca bir şart da artık herkes tarafından bilinen kredi puanı olarak karşımıza çıkmaktadır. Kredi puanı kişinin geçmiş borcunun özetidir. Kişi ne kadar iyi ödeme yaptıysa, borçlarını zamanından önce ödediyse o zaman daha yüksek bir kredi puanına sahip olmaktadır.

Kredi çekmenin en büyük hukuki şartı da hiç kuşkusuz olarak reşit olmak olacaktır. Bunun dışında iki ödemesi olan kişiler de gelir belgeleri ve almış oldukları maaşın kredilerini karşılayıp karşılayamayacağına göre kredi almaktadır. Bu noktada banka kişiden kefil göstermesini isteyebilmektedir. Kefil ile birlikte ihtiyaç kredisi alan pek çok kişi bulunmaktadır. Bankaların kredi verirken istediği şartlar bunlardır.

Kategori: Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 15 Ağustos 2016 - 9:23:11

Benzer Konular

Yukarı Çık