Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Hangi İhtiyaçlar İçin Eğitim Kredisi Çekilebilir?

KREDİ NEDİR?
Kredi genel manası itibariyle ödünç olarak alınan ya da verilen para ya da mal için kullanılan tabirdir. Günümüzde banka, kredi, kredi çekme kavramları sık sık karşımıza çıkan tabirlerdir. Kredi kavramı da bankalar ile özdeşleşmiştir. Yeni bir ev almak için, iş yeri açmak için, girişim yapmak için, düğün ihtiyaçları için, eğitim masrafları için ve günlük hayatta nakit para ihtiyacımız için kredi çekebiliyoruz. Günümüzde bankaların verilerine bakıldığında her 3 kişiden 2’si kredi çekmektedir. Kredi kavramı bu kadar yaygın kullanılan bir kavramken kredi ile ilgili merak edilen çok fazla şey vardır. Özellikle eğitim kredisi hakkında çok fazla şey bilinmemektedir.

EĞİTİM KREDİSİ NEDİR?

Öğrencilik hayatına baktığımızda birçok kişi için lise sonuna kadar genelde öğrencilik ailenin yanında devam etmektedir. Fakat üniversiteye gelindiğinde öğrenciler genellikle ailelerinden uzak bir yerde eğitim öğretim hayatına karışırlar. Gerek kaldığımız yerin masrafları gerek ulaşım gerekse üniversite eğitim öğretim masraflarına baktığımızda lise ve ortaokul döneminden çok çok farklı ve fazladır üniversite masrafları. Masraflar fazla olunca öğrenciler ve aileler için bunları karşılamak da gayet zorlu olur. Eğitim kredisi öğrencilerin üniversite dönemlerinde eğitimlerine devam ederken para ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla verilen kredidir. Eğitim kredisi özel ihtiyaçlar kredisi kategorisindedir. Öğrencinin kendisine yahut velisine verilen kredidir.


EĞİTİM KREDİSİ İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

• Eğitim kredisi başvuru formu

• Nüfus cüzdanı fotokopisi

• Gelir durumunu gösteren belge

• Eğitim görülen kurumdan aldığınız kayıt belgesi, öğrenci belgesi yahut eğitim ücretini gösteren fatura •Yerleşim belgesi yahut fatura

• Eğer yurtdışında eğitim içinse öğrenci vizesi

HANGİ İHTİYAÇLAR İÇİN EĞİTİM KREDİSİ ÇEKİLEBİLİR

Her türlü eğitim gideri için eğitim kredisi çekilebilir.

Kategori: Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 26 Ekim 2017 - 5:11:32

Benzer Konular

Yukarı Çık